На станції «Академік Вернадський» зафіксували рожеві «НЛО» і перламутрові хмари

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

У небі над полярною станцією “Академік Вернадський” українські вчені зафіксували одразу два рідкісні явища: рожеві “НЛО” та перламутрові хмари.

“Мрія полярного метеоролога – спостерігати за один день одразу кілька явищ, які дуже рідкісні чи взагалі не трапляються в наших краях. Таке “комбо” якраз нещодавно випало українським метеорологам на “Вернадському”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Зранку на небі з’явилися сочевицеподібні (лентикулярні) хмари. Це овальні хмари, витягнуті по горизонталі, з рівними чітко окресленими краями. Вони мають яскравий білий колір, іноді з різнокольоровим сяянням, і часто накладаються одна на одну, неначе стос тарілок.

“Тож наші полярники жартують, що це антарктичні НЛО, адже вони схожі на космічний корабель прибульців”, – прокоментували метеорологи.

До того ж, через особливості утворення сочевицеподібні хмари не рухаються, а неначе “зависають” в одній точці. Тож, поки вони висіли над “Вернадським”, сонце опустилося до горизонту, підсвітивши небо в рожевий колір.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Пополудні на небосхилі проявилися перламутрові хмари. Вони дуже тонкі, тож на тлі розсіяного світла їх фактично не видно. А от під час заходу сонця, коли воно опускається на кілька градусів нижче горизонту, світло відбивається від кристаликів льоду в хмарах таким чином, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і “фарбує” хмари в різні кольори.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Як зазначається, і сочевицеподібні, і перламутрові хмари навіть в Антарктиді можна побачити нечасто. Для цього потрібні специфічні погодні умови, які бувають здебільшого взимку. Крім того, для формування обох видів хмар потрібні перешкоди, які оминатиме потік повітря, – зазвичай гірські хребти.

Однак, відзначили вчені, ці хмари належать до різних шарів атмосфери: сочевицеподібні, як і більшість хмар, живуть у вологій тропосфері й складаються переважно з води, а перламутрові – у сухій стратосфері й складаються з кристаликів льоду.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

“Тож мрія метеорологів 28-ї УАЕ вже частково здійснилася. Чому частково? Бо вони ще чекають на білу веселку, міражі, паргелій та інші цікаві явища”, – додали у науковому центрі.

У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.

Видання Financial Times вдруге назвало обраного президента США Дональда Трампа “Людиною року”.

Україна отримала черговий транш у межах програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) від Міжнародного валютного фонду. Сума становить 1,1 мільярда доларів, і ці кошти вже надійшли на рахунки держави. Їх використають для фінансування критично важливих бюджетних видатків.

23 грудня правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав законопроект №12191 про декриміналізацію порно за основу.

З 1 січня 2025 року “Укрпошта” змінює підхід до тарифікації доставки посилок, запроваджуючи нову систему. Вона враховуватиме виключно об’єм відправлення, а не вагу. Компанія зазначає, що такий підхід впроваджується вперше в її історії та базується на міжнародній практиці лідерів ринку, таких як FedEx і UPS.