На Таврійському напрямку українські воїни нейтралізували або збили 312 БпЛА росіян

Джерело: Олександр Тарнавський у Telegram

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 312 російських безпілотників різних типів.

Зокрема, за минулу добу загальні втрати ворога склали:

  • у живій силі – 389 осіб (убиті й поранені, а також троє взятих у полон);
  • в озброєнні та військовій техніці – 54 одиниці, не враховуючи БпЛА (3 танки, 10 ББМ, 19 артсистем, ПТРК, СПГ/АГС, 17 автомобілів, 3 одиниці спецтехніки).

Крім того, серед ураженої техніки росіян – дві 203-мм самохідні гармати 2С7 “Піон”, 152-мм самохідна гаубиця 2С3 “Акація”, ще один комплекс відеоспостереження “Муром-М”.

Також Сили оборони України знищили ще три склади боєприпасів ворога.

Водночас в операційній зоні оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” ворог за минулу добу завдав 24 авіаударів, 3 ракетних ударів, 127 ударів дронами-камікадзе, вчинив 57 бойових зіткнень та 899 артобстрілів.

Ситуація залишається складною, проте контрольованою. На Авдіївському напрямку українські захисники й захисниці відбили 21 атаку росіян.

На Новопавлівському напрямку противник 20 разів намагався прорвати оборону наших військ.

Помітно активізувався ворог на Оріхівському напрямку – тут відбито 16 штурмових дій росіян на Роботинському виступі.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.