На телеканал «Рада», який захопила приватна структура, витратили понад 228 млн грн податків

Джерело: Главком

У ЗМІ потрапили документи аудиту телеканалу “Рада”, проведеного протягом 2020-2022 років. Його результати можуть викликати скандал.

З початку січня 2022 року ТОВ “Кінокіт” контролює ефір телеканалу “Рада”, виробляючи програми за бюджетні кошти. Протягом війни державний телеканал заплатив компанії понад 228 млн грн, здебільшого за контент для телемарафону “Єдині новини”.

За даними журналістів “Главкому”, аудит Рахункової палати свідчить, що державний телеканал “Рада” де-факто захопила приватна компанія “Кінокіт”, і ніхто її не контролює.

Протягом грудня 2021 та першого півріччя 2022 року телеканал не перевіряли, тому “Кінокіт” могла витрачати бюджетні кошти так, як вирішить сама. Так, наприклад, програму “Насправді” виготовляли 11 разів за три дні, замість трьох, як йшлось у договорі.

До того ж, з грудня 2021 року телеканал не оформив договори оренди на три приміщення, де тривалий час проводились зйомки. Так само було і з урядовими приміщеннями. У першій половині 2022 року компанія використовувала мобільну студію “Кабінет Міністрів” для зйомок, які оплачувалися за коштом платників податків.

Аудитори також виявили, що “Кінокіт” постійно перемагала в конкурсах без інших учасників. З грудня 2021 року по перше півріччя 2022 року телеканал “Рада” підписав з компанією шість договорів на 92,6 млн грн за результатами внутрішніх мистецьких конкурсів.

Довідка: За даними Youcontrol, ТОВ “Кінокіт” з грудня 2021 року фірма належить Юлії Дроздовій, яка була юридичною радницею компанії Meylor Global LLP. Компанію контролює Тімур Міндіч, співвласник “Кварталу 95”. Дроздова також є випускницею Української кіношколи, заснованої дружиною ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, з яким пов’язували “Кінокіт”.

  • За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
  • У межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) українську владу закликали серйозно переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У застосунку Дія з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.