На тлі російсько-української війни: Байден дозволив Пентагону направити у Європу декілька тисяч резервістів

Джерело: CNN

13 липня президента США Джо Байден надав дозвіл Пентагону направити до Європи до 3000 військовослужбовців резерву на тлі триваючої російсько-української війни.

Сполучені Штати мають на території Європи понад 100 000 своїх військових. Ця цифра зросла після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

Відповідно до нового дозволу Байдена, направлені резервісти приєднаються операції “Атлантична рішучість”, яка є частиною діючого ротаційного розгортання сил НАТО та її східного флангу.

Нещодавно підписаний виконавчий наказ визначає “Атлантичну рішучість” як операцію на випадок надзвичайних ситуацій, яка надає резервістам ті ж переваги, що й військовослужбовцям на дійсній службі.

Жодні війська США безпосередньо не беруть участі у війні в Україні, оскільки Київ не є членом альянсу НАТО.

Цей крок дає Пентагону ще одну можливість надіслати більше сил для допомоги Європейському командуванню США.

Водночас представник Пентагону повідомив, що відправка резервістів до Європи, імовірно, триватиме близько 6-ти місяців.

Резервісти, ймовірно, працюватимуть у сфері матеріально-технічного забезпечення або в медичних сферах, як-от стоматологія та охорона здоров’я — ролі, які резерви зазвичай виконують більше, ніж військові сили.

З 2014 року збройні сили США розгортаються в Європі в межах “Атлантичної рішучості” для роботи з союзниками та партнерами в регіоні.

Прессекретар Пентагону генерал Патрік Райдер додав, що нове призначення дозволить міноборони США “забезпечувати кращу підтримку системи та підтримувати наші сили”.

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

Сьогодні, 7 грудня, між урядом України в особі Мінреінтеграції, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву і німецьким банком KfW підписано угоду про виділення додаткових 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку взяти участь у Форумі IDU.

Очільник МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.