На узбережжі Одещини знайшли мертвого червонокнижного птаха в мазуті
Джерело: співробітник нацпарку Іван Русєв
В Одеській області на узбережжі нацпарку “Тузлівські лимани” знайшли мертву червоношию гагару, яка була у мазуті.
“На 5 км пересипу нацпарку знову було знайдено мертвого рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України – гагару червоношию, – який був у мазуті”, – написав еколог.
За його словами, мазут може проникнути до шкіри птаха через забруднення пір’я лише тоді, коли мазут є рідиною. Тому, ймовірно, птах ще на початку екологічної катастрофи в середині грудня 2024 року в Керченській протоці опинився в епіцентрі мазуту. А за два місяці мертва гагара, дрейфуючи, опинилася на Одеському узбережжі за 630 км від аварії у Керченській протоці.

Фото: Русєв
Птаха передадуть на дослідження.
Еколог зазначив, що на території нацпарку “Тузлівські лимани” минулого тижня мазутних плям фахівці не виявили. Проте речовина ще залишилася на пересипі в межах Лиманської громади.
“Мазуту ще багато дрейфує в Чорному морі, і його дрібні фракції може викинути в любий момент у любому місці узбережжя моря”, – резюмував Русєв.
- У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.