На відкритті Олімпіади в Парижі організатори переплутали Південну Корею з КНДР

Джерело: Reuters

Південна Корея висловила жаль, що її делегацію спортсменів на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі в п’ятницю представили як представників Північної Кореї, і зажадала від організаторів гарантій, що ця помилка більше не повториться.

Коли човен з південнокорейськими спортсменами пропливав Сеною, диктор представив їх французькою та англійською мовами як “Корейську Народно-Демократичну Республіку” – офіційну назву Північної Кореї.

Таке ж вступне слово диктор використав, коли проїжджала північнокорейська делегація. Віцеміністерка спорту і культури Південної Кореї Чан Мі Ран, яка перебувала у Парижі, попросила про зустріч з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом.

“Нам шкода, що країна була представлена як Північна Корея на церемонії відкриття Олімпійських ігор в Парижі, коли входили спортсмени Республіки Корея”, – йдеться в заяві міністерства.

Національний олімпійський комітет Південної Кореї негайно повідомив про інцидент організаторам Ігор і попросив, щоб ця помилка не повторилася. МОК заявив, що інцидент був помилкою, і приніс “глибокі вибачення” корейською мовою на своїй сторінці в X.

Делегація Південної Кореї налічує 143 спортсмени, які змагатимуться у 21 виді спорту. Північна Корея, яка повертається на Ігри вперше після Ріо-2016, відправила 16 спортсменів.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.

Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.