На війні загинув український актор Юрій Феліпенко

У боях за Україну загинув актор театру і кіно, на фронті – оператор БПЛА Юрій Феліпенко. Про його смерть повідомила дружина Катерина Мотрич у своєму Instagram.

“Юра був без перебільшень моїм світом, душею, моїм світлом. Неможливо передати цю втрату. Мене немов знищили”, – написала вона. Деталі прощання обіцяють повідомити пізніше.

Юрій Феліпенко був відомий українському глядачеві передусім за роллю в серіалі “Обіцянка Богу”. Він також грав у серіалах “Колір пристрасті”, “Відділ 44”, “Що робить твоя дружина”, “Повернення Мухтара” та інших, займався дубляжем і працював у театрі.

Акторові було 32 роки. Він народився 8 травня 1993 року в Запоріжжі. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого (курс Юрія Висоцького) у 2016 році. Відтоді працював актором у Київському академічному драматичному театрі на Подолі, де був задіяний у понад 20 виставах, а також у театрі-студії “Стігма”.

Після початку повномасштабної війни він пішов до лав територіальної оборони, а згодом приєднався до бойового підрозділу оператором БПЛА. В одному з інтерв’ю виданню “Укрінформ” актор розповідав, що рішення піти воювати визрівало довго, але було прийняте за один день.

Юрій Феліпенко при складенні присяги, джерело: Юрій Феліпенко / © instagram.com/y.felipenko

Юрій Феліпенко (справа) з побратимами. Джерело: Укрінформ

“Я зрозумів, що театр для мене вже закінчився. У перші дні війни він закрився, і мені було ясно – треба йти хоча б у ТрО. А згодом стало зрозуміло, що я хочу й можу бути у війську. Мотивація була. Так, страх є, але й відповідальність теж”, – розповідав він.

Феліпенко разом із другом самостійно шукали можливості долучитися до сучасного бойового підрозділу – зрештою подали заявку в батальйон “Ахіллес”, що спеціалізується на роботі з безпілотними авіаційними ударними комплексами.

“Мені було важко залишатися в цивільному житті, коли я знав, що можу бути корисним. Я бачив, як технологічною стає ця війна, як багато рішень приймаються саме завдяки БПЛА. І я хотів бути частиною цього”, – пояснював він своє рішення.

Після новини про загибель актора співчуття його дружині висловили численні колеги та публічні особи – серед них Євген Клопотенко, співачка Надя Дорофєєва, блогерка Саба Мусіна, акторка Дар’я Астаф’єва та інші.

У коментарях до допису Катерини Мотрич співчуття висловили колеги, друзі та відомі українці – зокрема Євген Клопотенко, співачка Надя Дорофєєва, блогерка Саба Мусіна, акторка Дар’я Астаф’єва та інші.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.