На виборах у Німеччині перемагає консервативна партія ХДС – перші дані екзитполів
Джерело: Bild
У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбулися дострокові вибори до Бундестагу. Опубліковані перші прогнози виборів у Німеччині на основі екзитполів.
О 18:00 за місцевим часом у Німеччині закрилися всі виборчі дільниці. Прогноз результатів виборів до Бундестагу за даними опитувань виборців, проведених телеканалом ZDF, мають такий вигляд:
- Союз ХДС/ХСС (Union CDU/CSU) — 28,5%
- Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) — 16,5%
- Союз 90 / Зелені (Grüne) — 12%
- Вільна демократична партія (FDP) — 5%
- Альтернатива для Німеччини (AfD) — 20%
- Ліва партія (Die Linke) — 9%
- Союз Зари Вагенкнехт (BSW) — 5%
Лідером перегонів стала партія ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцом, яка, згідно з екзитполами, набрала 29% голосів. Це означає, що саме він стане новим канцлером. Проти результатів виборів 2021 року християнські демократи значно зміцнили свої позиції.
Друге місце, за даними опитувань, посіла “Альтернатива для Німеччини” (AfD), котра майже подвоїла свій попередній результат, набравши близько 19–20%. Однак, попри це, вона залишиться в опозиції, оскільки інші партії не співпрацюватимуть з нею.
Соціал-демократична партія (SPD) під керівництвом Олафа Шольца зазнала катастрофічної поразки, отримавши лише 16% голосів — це найгірший результат за 135 років. Серйозні втрати також зазнали “Зелені” (близько 13%) і Вільна демократична партія (FDP), яка балансує на межі проходження до парламенту.
Неочікуваним стало повернення партії лівих, котра, попри ослаблення після відходу Зари Вагенкнехт, змогла подолати 5%-й бар’єр і набрати близько 8%. Водночас створений Вагенкнехт рух BSW зупинився на рівні приблизно 5%: чи потрапить партія до Бундестагу, поки що незрозуміло.
Нині головне питання — хто увійде до правлячої коаліції. Поки що можливим варіантом є союз CDU/CSU із SPD, оскільки консерваторам і “Зеленим” може не вистачити голосів. Визначеність очікується у найближчі тижні, коли розпочнуться переговори щодо формування нового уряду.
Зауважимо, лідер ХДС Фрідріх Мерц відомий проукраїнською позицією та готовий передати далекобійні ракети Taurus. Саме він має найбільші шанси стати наступним канцлером Німеччини.
Читайте також: Що варто знати про федеральні вибори в Німеччині 2025 року
- Голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку у разі, якщо займе посаду канцлера за підсумками дострокових виборів до бундестагу.
- Співголова “Альтернативи для Німеччини” (AfD) Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій. Вона також висловила підтримку відновленню газопроводів “Північний потік”, що безпосередньо грає на користь Кремля.
- У Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD). У Мюнхені люди вийшли на протест під гаслом “Демократія потребує тебе”. За даними поліції, на акцію прийшло понад 200 тисяч осіб, тоді як організатори стверджують, що учасників було більше ніж 320 тисяч.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.