На єдиному НПЗ на чорноморському узбережжі Росії спалахнула пожежа після атаки БпЛА

Джерело: TMT

У ніч на 6 жовтня на території Туапсинського нафто­переробного заводу, що належить компанії “Роснефть”, сталася пожежа після падіння уламків безпілотника. За даними оперативного штабу Краснодарського краю РФ, загоряння почалося у приміщенні охорони.

Туапсинський НПЗ — єдиний нафто­переробний завод на чорноморському узбережжі Росії. Підприємство орієнтоване на експорт і має установку первинної переробки нафти АВТ-12 потужністю 12 млн тонн на рік. Завод не виробляє товарні автобензини та низькосірчисте дизельне пальне для внутрішнього ринку, проте випускає нафту, мазут, вакуумний газойль та ДП з вмістом сірки 0,7%.

Це не перша атака дронів на підприємство. 17 травня НПЗ вже зупиняв роботу через пожежу, спричинену ударом БпЛА. Тоді була пошкоджена секція ректифікації пропан-бутанової фракції. Переробка нафти на заводі відновилася лише 1 липня.

Раніше, 14 березня, губернатор Краснодарського краю РФ Веніамін Кондратьєв повідомляв про загоряння резервуара з нафтопродуктами на території заводу також після атаки дронів. Пожежу тоді вдалося повністю ліквідувати до 17 березня.

Низка атак БпЛА на нафто­переробні підприємства по всій Росії вже призвела до помітних наслідків. У серпні, за даними Reuters, нафтова галузь РФ втратила близько 17% переробних потужностей, тоді як у вересні обсяг виробництва бензину знизився приблизно на 1 млн тонн. До кінця вересня в Росії простоювали рекордні 38% потужностей НПЗ.

Зауважимо, Генштаб підтвердив, що Сили оборони 6 жовтня уразили об’єкти російського військово-промислового комплексу російських військ та термінал перевалки нафти у тимчасово окупованому Криму.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.