На «Євробаченні-2024» Україна збалансувала між конкурсом і згадками про війну — Забужко

Джерело: Оксана Забужко у Facebook

На «Євробаченні-2024» Україна збалансувала між конкурсом і нагадуванням про війну — Забужко

Українська співачка Оксана Забужко висловила думка, що цього разу на Євробаченні Україна “все зробила правильно”. За її словами, участь наших представників водночас нагадувала про війну, але вони не “перетягнули ковдру”.

“Десь так і має презентуватись (Україна, – резд.) на світових майданчиках країна, яка відбиває unprovoked genocidal war (неспровоковану геноцидну війну, – ред.): не роздираючи на собі виразок на чужому весіллі, щоб не псувати гостям апетиту, – і водночас не забуваючи на повен голос нагадувати присутнім, за чий кошт вони тут бавляться, поки за кількасот км звідси ллється кров. Глядацька підтримка й 3-тє місце зайвий раз потвердили, що стратегія правильна, браво дівчатам і всім причетним!”, — підкреслила Оксана Забужко.

Зокрема вона додала, що після того, як українські співаки позбавились опіки “лучшіх московскіх продюсеров” — у світі помітили, що наші артисти гарно співають, мають цікаві пісні, а також в України “взагалі цікава й сильна музична культура”

“Поки нашим шоубізом рулили кіркорови, нічого цього не було видно (так само як і на внутрішньому муз. ринку: хто переходив на московські рейки, одразу “ставав козльоночком”, різко втрачав індивідуальність і розчинявся в тамтешній соляній кислоті, як бідолашна Іра Білик). Це ще один доказ, що 99 років тому Хвильовий мав абсолютну рацію, коли застерігав: “Від Москви, від її стилів українська культура повинна втікати якомога швидше” (с). Просто-таки епіграф до історії нашого Євробачення. І не тільки Євробачення”, — резюмувала вона.

Ввечері 27 червня лідери країн Європейського Союзу на саміті у Брюсселі проголосували за нових керівників головних інститутів блоку. Так, з підсумками голосування головою Єврокомісії  залишається Урсула фон дер Ляєн, Європейську раду має очолити колишній прем’єр Португалії Антоніу Кошта, тоді як зовнішньополітичну службу ЄС віддадуть главі естонського уряду Каї Каллас.

27 червня заступник глави МЗС Євген Перебийніс взяв участь у відкритті почесного консульства України у Князівстві Ліхтенштейн, у м. Вадуц.

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

26 червня відбувся матч Україна-Бельгія, за результатами гри наша збірна полишила Євро 2024. Український футболіст Олександр Тимчик зі сльозами на очах попросив вибачення перед військовими за те, що українська команда не зуміла пройти до 1/8 фіналу.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.