На ЗАЕС відновили зовнішнє електропостачання після 15-годинного блекауту – МАГАТЕ
Джерело: МАГАТЕ
У суботу, 6 червня, МАГАТЕ повідомило про відновлення зовнішнього електропостачання на Запорізькій АЕС після одного з найдовших блекаутів на станції.
“Сьогодні вранці на ЗАЕС було відновлено зовнішнє електропостачання після 15-годинного відключення, під час якого станція була змушена використовувати аварійні дизель-генератори для забезпечення електроенергією шести зупинених реакторів з метою їх охолодження”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це була 18-те відключення зовнішнього живлення на ЗАЕС від початку повномасштабної війни.
“Це було 18-те відключення зовнішнього електропостачання під час війни і одне з найтриваліших, що підкреслює надзвичайну вразливість електромережі та нагальність проведення запланованих ремонтів ліній електропередач під захистом перемир’я, досягнутого за посередництва МАГАТЕ”, – зазначив генеральний директор Рафаель Гроссі.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило серйозне занепокоєння через обстріл поблизу Запорізької теплоелектростанції, який може поставити під загрозу єдину лінію електропередачі, що наразі забезпечує живлення тимчасово окупованої ЗАЕС.
- У ніч на 3 червня на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС стався 17-й блекаут з моменту захоплення станції російськими військами та вже п’ятий від початку цього року.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.