На замовлення РФ вчинили теракт у Житомирі: СБУ і Нацполіція затримали двох неповнолітніх
Джерело: СБУ
СБУ та Нацполіція затримали двох неповнолітніх російських агентів, які 5 серпня вчинили теракт у Житомирі.
Йдеться про підрив саморобного вибухового пристрою (СВП) в одному із мікрорайонів обласного центру. Внаслідок події загинув чоловік, ще один – госпіталізований у тяжкому стані.
Як встановило розслідування, підготовкою теракту займались завербовані ворогом 17-річна студентка місцевого профліцею та її одноліток.
Обидва потрапили у поле зору агресора, коли через Телеграм-канали шукали легкого заробітку.
Після вербування неповнолітні отримали інструкції від куратора з РФ, за якими виготовили СВП з підручних засобів.
Для конспірації агенти купували складники до вибухівки у різних магазинах та на місцевих ринках.
Для максимального ураження вони начинили вибухівку гайками, а для дистанційного підриву – спорядили мобільним телефоном з віддаленим доступом для російських спецслужбістів.
Потім фігуранти заклали вибухівку за координатами, які так само отримали на месенджер від куратора.
На місці запланованого теракту агенти заховали телефонну камеру, через яку окупанти відстежили прибуття жертв на локацію і активували СВП.
Слідчі СБУ повідомили фігуранткам про підозру за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Подано клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
- Контррозвідка Служби безпеки затримала російську агентку, котра готувала вибух біля адмінбудівлі одного з правоохоронних органів у центральній частині Дніпра.
- На Дніпропетровщині затримали агента ФСБ РФ, який створив мережу схронів з вибухівкою для терактів на замовлення ворожої спецслужби.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.