На Запорізькому напрямку прикордонники знищили спостережний пост росіян (Відео)
Джерело: Держприкордонслужба
На Запорізькому напрямку українські прикордонники за підтримки Сил оборони знищили спостережний пост російських армійців.
“Прикордонники за підтримки Сил оборони знищили спостережний пост окупантів на Запорізькому напрямку”, – написали під відео у ДПСУ.
Додамо, в Україні триває 751-ша доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили більш як 428 тисяч російських військовослужбовців.
За даними Генштабу, станом на 15 березня 2024 року, орієнтовні втрати військ РФ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 428 420 (+580 за добу)
- танків ‒ 6 758 (+1 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 12 949 (+11 за добу)
- артилерійських систем – 10 580 (+15 за добу)
- РСЗВ – 1 017
- засоби ППО ‒ 717
- літаків – 347
- гелікоптерів – 325
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 8 254 (+34 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 920
- кораблі/катери ‒ 26
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 13 993 (+34 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 711 (+3 за добу)
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 4 районах зосередження особового складу противника.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський здійснив візит на Авдіївський напрямок. За його словами, окупанти кілька днів поспіль намагаються прорвати оборону ЗСУ на вказаній ділянці фронту.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.
- Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 6 багатоповерхівок та 5 приватних будинків.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.