Війська РФ намагаються прорвати оборону ЗСУ на Авдіївському напрямку – Сирський

Джерело: Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський здійснив візит на Авдіївський напрямок. За його словами, окупанти кілька днів поспіль намагаються прорвати оборону ЗСУ на вказаній ділянці фронту.

Сирський наголосив, що саме на Авдіївському напрямку ворог зосередив основні зусилля, кидаючи у бій штурмові підрозділи як на техніці, так і в пішому порядку.

Ворожий наступ підтримується інтенсивними артилерійськими обстрілами та застосуванням FPV-дронів та дронів зі скидами. Окрім цього, РФ застосовує авіацію для ударів КАБами, а артилерійські позиції та основні елементи бойового порядку прикриваються засобами РЕБ.

“В цих умовах найбільш ефективним способом ведення оборони є – знищення бронетехніки та штурмових груп піхоти противника вогнем артилерії, діями бронегруп, комплексним застосуванням ударних безпілотних систем різних типів, захист від ворожих дронів своїх підрозділів засобами РЕБ у поєднанні зі знищенням пунктів управління ворожими БПЛА ударами ракетних систем і вогнем артилерії”, – зазначив Сирський.

Він додав, що саме для узгодження цих питань він і прибув на Авдіївський напрямок, де разом з командирами вони розглянули оптимальні варіанти дій українських захисників, маневр резервами, забезпечення боєприпасами та іншими матеріальними засобами.

“Були вжиті всі необхідні заходи для зміцнення оборони та організації постійної взаємодії між всіма елементами оперативної побудови на цьому напрямку”, – резюмував Головнокомандувач.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.