На зарплати прокурорам виділять додаткових 1,7 млрд – Южаніна

Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм

У 2025 році на зарплати прокурорам все ж таки погодили виділити додаткових 1,7 млрд з бюджету, зауважила нардепка Ніна Южаніна.

Южаніна пояснила, що уряд хоч і врахував вимогу залишити базовий розмір, з якого розраховується оклад прокурора, на рівні 2024 року (1600 грн), проте суму додаткових коштів на оплату праці зменшив лише на 1 млрд грн (з додаткових 2,7 млрд, що передбачались у першому читанні бюджету-2025).

За словами народної обраниці, “добиратимуть” надбавками та преміями.

Вона додала, що при мінімальному окладі в 40 тис. грн середня зарплата прокурора сьогодні — 68 тис. грн. Тоді як ще 1,7 млрд грн – це приблизно додаткових 15 тис. грн щомісяця для кожного прокурора, або додаткових 10 тис. гривень щомісяця на кожного працівника прокуратури.

Звісно, що кошти закладаються не для підвищення зарплати кожного прокурора, тим більше не для кожного працівника прокуратури. Отак діють у неправовій державі — чи то страх, чи то залежність переважають навіть під час загрози виживання країни, – пояснила нардепка.

Щобільше, раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони. У 2025 році ці надходження спрямовуватимуться до загального бюджету, що зокрема передбачає фінансування підвищення зарплати прокурорам.

Додамо, у проєкті закону №12000 справді відсутня норма про зростання окладів прокурорів на 31%, тобто у 2025 році оклади прокурорів не мали б підвищувати.

Раніше Кабінет міністрів у проєкті бюджету до першого читання запропонував підвищити розмір прожиткового мінімуму, що використовується для визначення посадового окладу прокурора, з 1600 гривень до 2102 гривень. Це означало б підвищення окладів прокурорів на 3 мільярди гривень.

Хоча бюджетний комітет спершу підтримав цю пропозицію, під час голосування у Верховній Раді ухвалено правку, котрою скасовано збільшення фінансування на зарплати прокурорів.

30 жовтня Верховна Рада під час розгляду правок до Держбюджету-2025 скасувала правку №155, яка передбачала підвищення зарплат прокурорам.

13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.

Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.

13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.