На зарплати прокурорам виділять додаткових 1,7 млрд – Южаніна
Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм
У 2025 році на зарплати прокурорам все ж таки погодили виділити додаткових 1,7 млрд з бюджету, зауважила нардепка Ніна Южаніна.
Южаніна пояснила, що уряд хоч і врахував вимогу залишити базовий розмір, з якого розраховується оклад прокурора, на рівні 2024 року (1600 грн), проте суму додаткових коштів на оплату праці зменшив лише на 1 млрд грн (з додаткових 2,7 млрд, що передбачались у першому читанні бюджету-2025).
За словами народної обраниці, “добиратимуть” надбавками та преміями.
Вона додала, що при мінімальному окладі в 40 тис. грн середня зарплата прокурора сьогодні — 68 тис. грн. Тоді як ще 1,7 млрд грн – це приблизно додаткових 15 тис. грн щомісяця для кожного прокурора, або додаткових 10 тис. гривень щомісяця на кожного працівника прокуратури.
Звісно, що кошти закладаються не для підвищення зарплати кожного прокурора, тим більше не для кожного працівника прокуратури. Отак діють у неправовій державі — чи то страх, чи то залежність переважають навіть під час загрози виживання країни, – пояснила нардепка.
Щобільше, раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони. У 2025 році ці надходження спрямовуватимуться до загального бюджету, що зокрема передбачає фінансування підвищення зарплати прокурорам.
Додамо, у проєкті закону №12000 справді відсутня норма про зростання окладів прокурорів на 31%, тобто у 2025 році оклади прокурорів не мали б підвищувати.
Раніше Кабінет міністрів у проєкті бюджету до першого читання запропонував підвищити розмір прожиткового мінімуму, що використовується для визначення посадового окладу прокурора, з 1600 гривень до 2102 гривень. Це означало б підвищення окладів прокурорів на 3 мільярди гривень.
Хоча бюджетний комітет спершу підтримав цю пропозицію, під час голосування у Верховній Раді ухвалено правку, котрою скасовано збільшення фінансування на зарплати прокурорів.
30 жовтня Верховна Рада під час розгляду правок до Держбюджету-2025 скасувала правку №155, яка передбачала підвищення зарплат прокурорам.
- В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.
- Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.
- У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.