На зірках, подібних Сонцю, приблизно раз на століття виникають «суперспалахи»
Джерело: NHK
Міжнародна група дослідників, включаючи вчених з Японії та з Європи, виявила, що зірки, схожі на Сонце, виробляють гігантський викид електромагнітного випромінювання, або “суперспалах”, приблизно раз на 100 років.
Під час дослідження вчені проаналізували понад 56 тис. зірок із фундаментальними параметрами, схожими на Сонце. Вони використовували космічний телескоп Kepler для спостереження за коливаннями яскравості протягом певного періоду часу.
Зазначається, що група дослідників виявила понад 2 800 “суперспалахів” з енергією, що набагато перевищує енергію типових сонячних спалахів.
За словами науковців, це свідчить про те, що зірки, подібні до Сонця, виробляють “суперспалахи” приблизно раз на сторіччя.
Факт суперспалаху на Сонці безпосередньо не підтверджений, але якби він стався, його вплив на комунікаційну інфраструктуру Землі, ймовірно, був би набагато вагомішим, аніж вплив звичайного сонячного спалаху.
Один з учасників групи, доцент відділення Національної астрономічної обсерваторії Японії на Гаваях Маехара Хіроюкі сказав, що дослідники хочуть виявити, чи може саме Сонце виробити “суперспалах”.
Він зауважив, що якщо вдасться визначити можливий масштаб та частоту потенційних “суперспалахів” на Сонці, то це дозволить людям вжити заходів та підготуватися.
- Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe успішно наблизився до Сонця найближче за будь-який створений людиною об’єкт.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.