Начальником Академії сухопутних військ призначили Романа Качура

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

19 січня президент Володимир Зеленський анонсував призначення Романа Качури на керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.

У результаті опитування в застосунку “Армія+” було визначено нового керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Ним став полковник Роман Качур, котрий має великий досвід командування на фронті, зокрема 55-ю окремою артилерійською бригадою.

Качур вже має бачення щодо реформування військової освіти та академії. Він проведе повний аудит академії, включаючи фінансування, навчальний процес та кадрову політику. Доручив міністру оборони України призначити полковника Качура начальником академії, — розповів Зеленський.

Також призначено бригадного генерала Геннадія Шаповалова, який працюватиме з міжнародними партнерами в Вісбадені, займаючись координацією безпекової допомоги Україні.

Додамо, 18 грудня 2024 року  наказом міністра оборони генерал-лейтенант Павло Ткачук звільнений з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Справа щодо цькування курсантів

У вересні працівники ДБР скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.

Слідство встановило, що офіцер майже два роки бив та принижував курсантів, намагаючись “навчити” їх дисципліни і порядку. Він так залякав курсантів, що ті не розповідали про них ні батькам, ні психологу.

Про побиття і приниження стало відомо лише у березні 2024 року, після того, як один із курсантів, який був свідком свавілля викладача, поскаржився до слідчої комісії Верховної Ради. Після цього відкрили кримінальне провадження.

Слідство довело застосування сили щодо дев’ятьох курсантів, яких викладач бив по голові та інших частинах тіла – не лише руками, а й прикладом зброї та ременем.

Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі, помилки в журналі або те, що курсант повільно заповнює документи чи видає зброю. Одного із курсантів він змусив їсти цигарки перед усім курсом, бо той спізнився на шикування.

Офіцера обвинувачують у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

19 січня президент Володимир Зеленський анонсував призначення Романа Качури на керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.

Народний депутат Ярослав Железняк розкритикував “план стійкості” України, представлений президентом Володимиром Зеленським два місяці тому.

Триває 1061-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 818 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків, росіяни передислоковують свої підрозділи, зокрема з Курахівського напрямку, і стягують додаткові сили для посилення наступальних операцій на Покровськ.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи в Шевченківському районі Києва після ранкового ракетного удару РФ.