Нацбанк презентував 5-гривневу монету «Рік Дракона», присвячену ЗСУ

Джерело: Нацбанк України

НБУ випустив нову 5-гривнему монету під назвою “Рік Дракона”. Її присвячено українським захисникам та захисницям.

Наголошується, що монета виготовлена у стилі 12-річного східного календаря з символом 2024 року – драконом.

“Для нас 2024-й – це передусім рік продовження боротьби, героїзму та мужності наших воїнів, які зустрінуть його на фронті, захищаючи Україну. Тому нова пам’ятна монета “Рік Дракона” міститиме також шеврон Збройних Сил України як символ відваги та сили наших захисників”, – повідомили в НБУ.

У центрі на реверсі монети зображено стилізований символ східного календаря 2024 року – дракона. Праворуч на драконі – шеврон Збройних Сил України.

На аверсі по колу зображені 12 символів східного календаря, в центрі кола – стилізований годинник зі стрілкою, що вказує на дракона.

Дизайн монети створила художниця Марина Куц, скульптор – Володимир Дем’яненко.

Монету введено в біг з 24 листопада. Тираж – 80 000 у сувенірній упаковці.

Придбати пам’ятну монету “Рік Дракона” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 40 тисяч монет, перші 15 тисяч монет будуть доступними для купівлі в день її введення в обіг.

Крім того, поступово монета реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.