Нацбанк презентував пам’ятну монету, присвячену Командуванню об’єднаних сил ЗСУ

Джерело: Національний банк України

У День Збройних сил України Національний банк презентував нову обігову пам’ятну монету “Командування об’єднаних сил Збройних сил України” номіналом 10 гривень.

Ця монета продовжує серію “Збройні сили України” та присвячена Командуванню об’єднаних сил Збройних сил України – окремому органу військового управління стратегічного рівня всіма міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил) для проведення об’єднаних операцій за завданням Верховного Головнокомандувача та Генерального штабу Збройних сил України.

Презентували нову монету Голова Національного банку України Андрій Пишний та Командувач об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Зображення: Національний банк України

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети в центрі зображено емблему Командування об’єднаних сил Збройних сил України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “Командування об’єднаних сил Збройних сил України” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частину тиражу обігової пам’ятної монети “Командування об’єднаних сил Збройних сил України” буде сформовано в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Командування об’єднаних сил Збройних сил України”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Командування об’єднаних сил Збройних сил України.

Зображення: Національний банк України

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.

Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.