Нацбанк випустив пам’ятну монету «Українська мова»

Джерело: Національний банк України

Національний банк України 27 жовтня ввів у обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень “Українська мова” до Дня української писемності та мови.

Фото: Національний банк України

“Срібна пам’ятна монета, яку ми вводимо сьогодні в обіг, відображає унікальність та феноменальність української мови. Саме мова в надскладний момент історії України стала фундаментом нашого єднання, нашою зброєю. Сьогодні українською мовою промовляє дух свободи, який вражає весь світ. І українською прозвучить на весь світ таке бажане слово – ПЕРЕМОГА!” – зазначив  заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Відомо, що тираж монети – до 5 тисяч штук. На монеті розміщено стилізовану літеру “Їˮ із соловейком, що символізує мелодійність та співучість української мови, в центрі літери – малий Державний Герб України; на дзеркальному тлі монети розміщено текстуру з контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо (як символ дому та оберіг родини).

Зазначають що на реверсі монети розміщена стилізована композиція з літер української абетки, зокрема виділені літери Ґ, Ї, Є, І, що вирізняють українську мову фонетично і графічно серед інших культур. 

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.