Національний парк у Нью-Мексико заявив про вплив на екосистему через знайдений пакет чипсів
Джерело: CNN
Національний парк Карлсбадські печери у Нью-Мексико поскаржився, що знайдена на території пачка кукурудзяних чипсів “сильно вплинула” на екосистему печери.
За правилами парку, відвідувачі можуть приносити з собою лише питну воду. Приносити будь-яку їжу заборонено, однак хтось відвідувачів вочевидь порушив заборону та приніс із собою пачку чипсів, яку загубив у печері.
“З людського погляду загублений пакет з їжею може здаватись дрібницею, але для життя у печері це може змінити світ”, – зауважили у парку.
Чипси знайдено у великій кімнаті, далеко від доріжки.
“Оброблена кукурудза, пом’якшена вологістю печери, створила ідеальне середовище для мікробного життя та грибків. Печерні цвіркуни, кліщі, павуки та мухи невдовзі організовуються у тимчасову харчову мережу, розсіюючи поживні речовини в навколишні печери та утворення. Цвіль поширюється вище на прилеглі поверхні, плоди, гинуть і смердять. І цикл продовжується”, – мовиться у заяві.
У парку додали, що працівники печер 20 хвилин ретельно видаляли цвіль та стороннє сміття з поверхонь всередині печери, зазначивши, що там вже було чимало мікробів та цвілі, які “не є мешканцями печери”.
При цьому у парку наголосили, що таких інцидентів з їжею можна уникнути, на відміну від тонких слідів ворсу, які залишає кожен відвідувач.
“Великі чи маленькі, ми всі залишаємо вплив, куди б ми не пішли. Давайте всі залишимо світ кращим місцем, ніж ми його знайшли”, – мовиться у дописі. На вебсайті парку вказано, що будь-яка їжа та напої – окрім звичайної води – приваблюють тварин у печеру.
Також зазначається, що у печері щоденно прибирають сміття після відвідувачів.
“Іноді це може бути обгортка жувальної гумки або серветка, іноді це, на жаль, може означати людські відходи, слюну або жувальний тютюн”.
Відтак відвідувачів просять стежити за тим, аби не залишати сміття і користуватись спеціально відведеними туалетами.
Велика кімната в національному парку Карлсбадські печери є найбільшою за об’ємом печерною камерою в Північній Америці. До неї можна дістатися відносно рівною стежкою довжиною 2 км. Печера утворилася мільйони років тому, коли сірчана кислота розчинила вапняк, утворивши печерні проходи.
- Дослідницька база розведення великих панд у місті Ченду (китайська провінція Сичуань) наклала довічну заборону на відвідування 12 туристам за їх “неналежну поведінку з тваринами”.
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.