Нацполіція: На деокупованих територіях зафіксовано 57 катівень, ще 31 розташована на ТОТ

Джерело: Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник ГСУ Нацполіції України Максим Цуцкірідзе повідомив, що загалом зафіксувано 88 облаштованих росіянами місць несвободи для українців. Зокрема 57 із них виявили після деокупації, тоді як 31 катівня наразі розташована на тимчасово окупованій території.

Щодо катівень, то за провадженнями, які розслідуємо, зафіксували 88 місць несвободи. 57 – після того, як зайшли на деокуповані території. Як правило, це були підвальні приміщення, ІТТ, СІЗО, — зазначив Цуцкірідзе.

Він додав, що нині 31 місце несвободи функціонує на тимчасово окупованих територіях. Факти документуються і розуміють, хто саме причетний до цих злочинів. Водночас частина росіян уже отримали підозри, запевнив Цуцкірідзе.

Окрім цього, він заявив, що встановлено місця незаконного тримання українців і на території РФ, проводиться розслідування спільно з СБУ.

Водночас складно точно сказати, скільки саме українців постраждало від російських тортур.

Ми говорили про 6 тис. 800 наших зниклих громадян. Так от, це цивільні українці, які можуть перебувати в тюрмах РФ чи на іншій території. Не виключено, що окупанти брали цивільних для подальшого використання на обмін, можливо, як щитом прикривалися, коли відступали, — наголосив начальник ГСУ Нацполіції.

Раніше стало відомо, що на Харківщині слідчі Національної поліції України виявили 28 катівень з моменту деокупації території.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.