Нацполіція: На деокупованих територіях зафіксовано 57 катівень, ще 31 розташована на ТОТ

Джерело: Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник ГСУ Нацполіції України Максим Цуцкірідзе повідомив, що загалом зафіксувано 88 облаштованих росіянами місць несвободи для українців. Зокрема 57 із них виявили після деокупації, тоді як 31 катівня наразі розташована на тимчасово окупованій території.

Щодо катівень, то за провадженнями, які розслідуємо, зафіксували 88 місць несвободи. 57 – після того, як зайшли на деокуповані території. Як правило, це були підвальні приміщення, ІТТ, СІЗО, — зазначив Цуцкірідзе.

Він додав, що нині 31 місце несвободи функціонує на тимчасово окупованих територіях. Факти документуються і розуміють, хто саме причетний до цих злочинів. Водночас частина росіян уже отримали підозри, запевнив Цуцкірідзе.

Окрім цього, він заявив, що встановлено місця незаконного тримання українців і на території РФ, проводиться розслідування спільно з СБУ.

Водночас складно точно сказати, скільки саме українців постраждало від російських тортур.

Ми говорили про 6 тис. 800 наших зниклих громадян. Так от, це цивільні українці, які можуть перебувати в тюрмах РФ чи на іншій території. Не виключено, що окупанти брали цивільних для подальшого використання на обмін, можливо, як щитом прикривалися, коли відступали, — наголосив начальник ГСУ Нацполіції.

Раніше стало відомо, що на Харківщині слідчі Національної поліції України виявили 28 катівень з моменту деокупації території.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.