Нацполіція вручила понад 60 підозр причетним до незаконного переправлення осіб за кордон
Джерело: Нацполіція України
За добу правоохоронці провели понад 600 обшуків у 22 областях, у результаті яких вручили більш як 60 підозр організатором та учасникам незаконного перетину українського кордону військовозобов’язаними особами.
Обшуки проводили слідчі Нацполіції, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з Держприкордонслужбою, працівниками прокуратур та Офісу Генерального прокурора із залучення співробітників ТЦК та СП.
Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему “Шлях” та інші.
Серед фігурантів – керівник медзакладів різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК та ВЛК, а також цивільні особи.
Підозрювані пропонували чоловікам призовного віку різноманітні схеми для виїзду за кордон. До прикладу, завдяки довідці ВЛК про непридатність з виключенням з військового обліку або фейкові документи, які дають право виїхати з України.
Найпопулярнішою була пропозиція перетнути кордон за межами пунктів пропуску – через ліс, гори чи річку, або в багажнику автівок чи у жіночому одязі.
“Клієнтів” шукали через своїх знайомих або у закритих телеграм-каналах. За “послугу” потрібно було заплатити від 5 000 до 22 000 доларів. Отримані кошти фігуранти легалізували купівлею автомобілів чи виведенням їх в офшори.
У межах обшуків поліціянти вилучили списки переправлених осіб за 2024 рік, фальшиві документи й печатки різних державних органів, зброю, чорну бухгалтерію, готівку у різній валюті.
“Слідчі оголосили 60 підозр за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Серед підозрюваних — як рядові виконавці, так і організатори, у тому числі керівники держустанов різного рівня”.
Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. За скоєне їм загрожує до девʼяти років позбавлення волі з конфіскацією майна й позбавленням права обіймати певні посади.
Перший етап спецоперації завершено, досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють інших причетних до організації схем незаконного перетину державного кордону України під час війни.
- 10 січня правоохоронці оголосили 45 підозр організаторам та учасникам схем незаконного переправлення людей через кордон.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
Минулого року Афганістан став найбільшим імпортером російського борошна, подвоївши закупівлі.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
Суд зобов’язав ТОВ укласти охоронний договір на пам’ятку місцевого значення – Торговий будинок (Будинок митниці) XVII століття у Хотині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.