Нацрада виступила з закликом до уряду припинити офіційну комунікацію через Telegram

Джерело: телемарафон

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк закликала уряд України припинити офіційну комунікацію через месенджер Telegram. Вона висловила цю думку на тлі недавнього блокування ботів української розвідки на цій платформі.

“Я вважаю, що хоча Telegram і є дуже зручною формою комунікації, але офіційні особи та офіційні державні організації повинні бути поза Telegram, і треба цю заборону негайно запроваджувати”, — сказала голова Нацради.

Вона також наголосила, що хоча розвідувальні органи можуть використовувати Telegram для своїх цілей, але сама держава повинна співпрацювати з іншими цифровими платформами для забезпечення безпечної та ефективної комунікації.

“[Telegram] — це лише один з механізмів отримання інформації [українською розвідкою]. Але держава старається зробити все, щоб налагодити контакти з цифровими платформами. Я думаю, що потроху треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів”, — додала вона.

Окрім цього, Герасим’юк зазначила, що Нацрада співпрацює з європейськими партнерами, аби включити Telegram до переліку великих цифрових платформ, які підлягають регуляції, і які можуть бути оштрафовані за порушення законодавства.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.