Над Еритреєю не дозволили пролетіти літаку з главою МЗС Німеччини на борту

Джерело: DW

Літак з міністркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, який вирушав до африканської країни Джібуті, здійснив непередбачувану посадку в Саудівській Аравії. Літак вимушено сів в аеропорту міста Джидда після відмови пролітати над територією Еритреї.

“Коли трапляються речі, які насправді не були заплановані, ви повинні бути гнучкими”, – сказала Бербок після посадки.

Початково Джибуті мала бути першою зупинкою у тривалій поїздці глави німецького МЗС до Східної Африки, де вона планувала провести переговори щодо конфлікту в Судані та ситуації в Червоному морі.

“Попри всі наші зусилля, ми, на жаль, не отримали дозволу на проліт над Еритреєю”, – зауважив пілот Люфтваффе.

Зазвичай дозвіл на проліт надається під час польоту, проте цього разу дозволу не отримали, і Міністерство закордонних справ Еритреї не змогло надати допомогу.

Проліт через території Судану і Ємену також був неможливий через збройні конфлікти у цих країнах. Бербок наголосила, що у кризовому регіоні не все може працювати “так, як у звичайні мирні часи”.

Міністрка планує знову вилетіти до Джибуті в четвер для обговорення плану Європейського Союзу з захисту цивільного судноплавства в Червоному морі від нападів хуситів.

Вона також мала відвідати Кенію і Південний Судан для обговорення ситуації в Судані.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.