Над Еритреєю не дозволили пролетіти літаку з главою МЗС Німеччини на борту

Джерело: DW

Літак з міністркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, який вирушав до африканської країни Джібуті, здійснив непередбачувану посадку в Саудівській Аравії. Літак вимушено сів в аеропорту міста Джидда після відмови пролітати над територією Еритреї.

“Коли трапляються речі, які насправді не були заплановані, ви повинні бути гнучкими”, – сказала Бербок після посадки.

Початково Джибуті мала бути першою зупинкою у тривалій поїздці глави німецького МЗС до Східної Африки, де вона планувала провести переговори щодо конфлікту в Судані та ситуації в Червоному морі.

“Попри всі наші зусилля, ми, на жаль, не отримали дозволу на проліт над Еритреєю”, – зауважив пілот Люфтваффе.

Зазвичай дозвіл на проліт надається під час польоту, проте цього разу дозволу не отримали, і Міністерство закордонних справ Еритреї не змогло надати допомогу.

Проліт через території Судану і Ємену також був неможливий через збройні конфлікти у цих країнах. Бербок наголосила, що у кризовому регіоні не все може працювати “так, як у звичайні мирні часи”.

Міністрка планує знову вилетіти до Джибуті в четвер для обговорення плану Європейського Союзу з захисту цивільного судноплавства в Червоному морі від нападів хуситів.

Вона також мала відвідати Кенію і Південний Судан для обговорення ситуації в Судані.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

25 лютого в Україні відзначають 153 роки від дня народження письменниці Лесі Українки.