Пентагон: У Червоному морі атакували військовий корабель США
Джерело: Associated Press
3 грудня американський військовий корабель і кілька комерційних суден зазнали нападу в Червоному морі, повідомив Пентагон. Згодом єменські бойовики Хуті заявили про напади на два кораблі, які вони назвали пов’язаними з Ізраїлем, одначе, не визнали, що ціллю був корабель ВМС США.
Зауважується, що цей інцидент потенційно став серйозною ескалацією низки морських атак на Близькому Сході, пов’язаних із війною Ізраїлю та ХАМАС.
Ми знаємо про повідомлення щодо атаки на USS Carney та комерційні судна в Червоному морі та надамо інформацію, щойно вона стане доступною, — повідомили в Пентагоні Associated Press.
Раніше британські військові поінформували про ймовірну атаку безпілотника та вибухи в Червоному морі, не уточнюючи подробиць.
Нагадаємо, 8 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що ударна група ВМС прямує до східного Середземного моря, оскільки Ізраїль готується до широкомасштабної кампанії проти ХАМАС у Газі.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю “Моссад” заявила, що переговорна група, яка знаходилася в Катарі, відправлена додому, а переговори про продовження перемир’я із ХАМАС зайшли в “глухий кут”.
- Заступник керівника ХАМАСу Салех Аль-Арурі в суботу, 2 грудня, заявив, що більше не відбуватиметься обмін полоненими з Ізраїлем, доки в Газі не буде припинено вогонь.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.