Надіслав повідомлення про нібито замінування школи у Києві: на Буковині судитимуть підлітка

Зображення: Кіберполіція України

Джерело: Кіберполіція України

На Буковині судитимуть підлітка, який надіслав фейкове повідомлення про замінування однієї зі шкіл Києва – йому загрожує до 8 років ув’язнення.

Кіберполіція Чернівецької області викрила 17-річного псевдомінера, який надіслав неправдиве повідомлення про замінування однієї зі столичних шкіл. Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду. Зловмиснику загрожує до восьми років позбавлення волі.

Такий вид хибних повідомлень, що мають на меті введення в оману аварійно-рятувальних служб та правоохоронних органів, ще називають сватингом (від англ. SWAT (Special Weapons And Tactics) – підрозділи у США та ряді інших країн, оснащені спеціальним обладнанням, які часто залучаються при реагуванні на повідомлення про замінування, захоплення заручників тощо).

До закладу негайно прибули поліціянти вибухотехнічної та кінологічної служб, однак жодних вибухових пристроїв чи вибухонебезпечних речовин не виявили.

Як згодом встановили кіберполіціянти, юнак був активним учасником анонімних сватингових спільнот у месенджерах, учасники яких закликали один одного до фейкових замінувань закладів освіти та державних установ.

За місцем мешкання фігуранта правоохоронці провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони. Поліціянти також зупинили діяльність підконтрольних зловмиснику сватингових спільнот.

Зображення: Кіберполіція України

Слідчі повідомили юнаку про підозру. за ч. 2 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.

Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.