Нафта стрімко дешевшає: Росія назвала ситуацію «турбулентною й напруженою»

У Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни. Як повідомляє Bloomberg, ключовий експортний сорт російської нафти Urals наближається до позначки $50 за барель — уперше за останній 21 місяць.

“Ми дуже уважно стежимо за ситуацією, яка зараз є надзвичайно турбулентною, напруженою та емоційно перенасиченою”, — цитує речника президента РФ Дмітрія Пєскова агентство “Інтерфакс”. За його словами, влада РФ працює над тим, аби зменшити “наслідки цієї міжнародної економічної бурі для нашої економіки”.

За даними Argus Media, 29 березня нафта Urals у порту Приморськ (Балтійське море) торгувалась по $52,76 за барель. Востаннє нижча ціна фіксувалася в червні 2023 року. Водночас, у січні-лютому 2025 року майже 30% доходів федерального бюджету Росії припадало на нафту й газ. Через зростання воєнних витрат на тлі повномасштабного вторгнення в Україну, будь-яке скорочення прибутків може створити додаткове навантаження на фінансову систему країни.

Пєсков назвав основною причиною обвалу рішення США запровадити широкі тарифні обмеження для більшості торгівельних партнерів. На цьому тлі світові ціни на нафту стрімко знижуються.

Крім того, країни-члени ОПЕК+, де Росія разом із Саудівською Аравією є ключовими гравцями, анонсували збільшення видобутку з наступного місяця. Саудівська Аравія, своєю чергою, знизила ціни на власну нафту, що лише підсилило тиск на ринок.

Як повідомлялося раніше, у березні Мінфін РФ знизив очікування щодо середньої ціни на нафту у 2025 році — з $70 до $60 за барель. За оновленими прогнозами, це може призвести до зростання бюджетного дефіциту, проте не більше ніж на 1% ВВП.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.

За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.