Нафта стрімко дешевшає: Росія назвала ситуацію «турбулентною й напруженою»

У Кремлі заявили, що уважно стежать за стрімким падінням цін на нафту та намагаються мінімізувати його вплив на економіку країни. Як повідомляє Bloomberg, ключовий експортний сорт російської нафти Urals наближається до позначки $50 за барель — уперше за останній 21 місяць.

“Ми дуже уважно стежимо за ситуацією, яка зараз є надзвичайно турбулентною, напруженою та емоційно перенасиченою”, — цитує речника президента РФ Дмітрія Пєскова агентство “Інтерфакс”. За його словами, влада РФ працює над тим, аби зменшити “наслідки цієї міжнародної економічної бурі для нашої економіки”.

За даними Argus Media, 29 березня нафта Urals у порту Приморськ (Балтійське море) торгувалась по $52,76 за барель. Востаннє нижча ціна фіксувалася в червні 2023 року. Водночас, у січні-лютому 2025 року майже 30% доходів федерального бюджету Росії припадало на нафту й газ. Через зростання воєнних витрат на тлі повномасштабного вторгнення в Україну, будь-яке скорочення прибутків може створити додаткове навантаження на фінансову систему країни.

Пєсков назвав основною причиною обвалу рішення США запровадити широкі тарифні обмеження для більшості торгівельних партнерів. На цьому тлі світові ціни на нафту стрімко знижуються.

Крім того, країни-члени ОПЕК+, де Росія разом із Саудівською Аравією є ключовими гравцями, анонсували збільшення видобутку з наступного місяця. Саудівська Аравія, своєю чергою, знизила ціни на власну нафту, що лише підсилило тиск на ринок.

Як повідомлялося раніше, у березні Мінфін РФ знизив очікування щодо середньої ціни на нафту у 2025 році — з $70 до $60 за барель. За оновленими прогнозами, це може призвести до зростання бюджетного дефіциту, проте не більше ніж на 1% ВВП.

Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.

Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.

Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.

Представники України на перемовинах в Стамбулі наполягатимуть на необхідності негайного та повного припинення вогню, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.