Нафтопродукти з танкерної аварії можуть забруднити Азовське море

Джерело: Кримський вітер

Нафтопродукти з аварії танкерів у Керченській протоці можуть потрапити в Азовське море разом із придонними течіями вихрового типу.

Завідувач відділу дистанційних методів дослідження Морського гідрофізичного інституту Сергій Станичний повідомив, що мазут, який потрапив у Чорне море з пошкоджених танкерів, має щільність, подібну до щільності морської води. Тому він не утворює плівки на поверхні, а утворює важкі фракції, які нагадують шматки бітуму.

Частину нафтопродуктів викинуло у воду в районі Анапи, а інша їхня частина осяде на дно, рівномірно розподіляючись по всій глибині моря в цьому регіоні, зазначив учений.

«І тут є один аспект: поверхневий шар води може рухатися в іншому напрямку, ніж глибинніші шари. Тому не факт, що, рухаючись на певній глибині, мазут не зможе проявитися і в інших регіонах, у протилежному боці Керченської протоки. Така ймовірність невелика, але вона є», – вважає вчений Сергій Станичний.

Як пояснив Сергій Станичний, це можливо завдяки тому, що, окрім основної чорноморської течії, яка має циклонічний характер і рухається проти годинникової стрілки, існують також глибоководні та придонні течії вихрового типу. Ці мезомасштабні процеси можуть охоплювати великі відстані, до десятків кілометрів, і водні маси в них можуть рухатися в протилежному напрямку. Це означає, що мазут, який осів на дно, може потрапити в Азовське море.

  • Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
  • Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.

Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.