Нафтові доходи російського бюджету впали до річного мінімуму – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
В умовах все потужніших американських санкцій Росія постає перед серйозними економічними проблемами, що впливають на її бюджет. Так, нафтова та газова промисловості, які складають основу державних доходів, стрімко втрачають стабільність.
У січні цього року російські нафтові компанії сплатили 572,6 млн доларів податків до державного бюджету, що майже не змінилося проти грудня (571,2 млн доларів). Це є мінімальними показниками з січня минулого року, коли надходження від нафти становили 501,2 млн доларів. Протягом минулих кількох місяців потоки нафтогазових доходів знизилися на 7% проти літніх показників, і на 10% – проти весняних.
Натомість газові доходи, завдяки збільшенню видобутку та експорту, зросли на 24%, досягнувши 216,4 млн доларів. Це дозволило збільшити сумарні надходження від нафти та газу до 789 млн доларів, що на 1 млн доларів менше, ніж у грудні.
Разом з тим, прогнозують аналітики, ситуація погіршиться через нові санкції США, котрі вплинуть на найбільші російські нафтогазові компанії, зокрема “Сургутнефтегаз” і “Газпром нефть”, а також танкери “тіньового флоту” Росії. За оцінками експертів, такі обмеження можуть позбавити бюджет РФ доходів на рівні 1% ВВП — близько 20 млрд доларів, або 18% від нафтогазових зборів, які заплановані на рік.
У відповідь на санкції російські нафтові компанії змушені збільшувати знижки на свою нафту. Наприклад, в лютому ціна на барель Urals була на $16 дешевша за Brent, що є максимальним значенням з травня минулого року. В результаті цього знижуються доходи від експорту нафти.
Нова хвиля санкцій може істотно вплинути не тільки на державний бюджет, але й на торгівельний баланс Росії. Експерт Яніс Клюге прогнозує, що через зменшення валютних надходжень від продажу нафти Росія може втратити від 10% до 20% валютної виручки, що еквівалентно $10-20 млрд на рік.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
- Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
У Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростував дезінформацію, поширену російською пропагандою, про скорочення рятувальників.
В умовах все потужніших американських санкцій Росія постає перед серйозними економічними проблемами, що впливають на її бюджет. Так, нафтова та газова промисловості, які складають основу державних доходів, стрімко втрачають стабільність.
У межах обміну, що відбувся 5 лютого, додому з російського полону повернувся солдат Максим Сербула.
Армія РФ завдала удару безпілотником по броньованому автомобілю Укрпошти, який повертався із Покровська в Донецькій області.