«Нахабна провокація»: Гордон прокоментував конфлікт на Хрещатику

Джерело: Дмитро Гордон/Telegram

Журналіст Дмитро Гордон прокоментував свій конфлікт із чоловіком у військовій формі, що стався на вулиці Хрещатик у Києві.

Напередодні Гордон на головній вулиці столиці вилаяв чоловіка у військовій формі. Інцидент стався під час організованої активістами виставки “українських прокремлівських пропагандистів”, де було представлено картонні фігури різних громадських діячів.

За словами Гордона, люди, які розпочали сварку, не мають жодного відношення до військових. Це чоловіки, які переодягнулися у камуфляж, адже, як каже Гордон, вони не показали свої посвідчення правоохоронцям.

“Протягом останніх кількох днів мені і читачі, і підписники, і просто глядачі надсилали різні сторінки в соціальних мережах, фотографії і відео: вулиця Хрещатик, навпроти станції метро “Хрещатик” стояли якісь люди, і вирізане з фанери моє зображення з написом “Россия” тощо. Звичайно, це просто нахабна провокація, і я не міг не приїхати особисто туди, щоб подивитися, що насправді там відбувається. Я ніколи не ховаюся за чиїсь спини, я нікого не боюся, я встав і поїхав прямо туди – до станції метро “Хрещатик”. Там було виставлено не лише моє зображення, а й Олексія Арестовича і ще когось, я не встиг розгледіти. І стояло троє перевдягнених дивних людей алкогольного вигляду, одягнених у камуфляжну форму. Я поцікавився: “Хто ви?” Вони кажуть: “Ми військові”, – розповів інтерв’юер.

Водночас він заявив, що викликав Національну поліцію, на місці події були також й представники Нацгвардії.

“І запитують: “У вас є дозвіл на носіння військової форми?” – “А що, потрібен дозвіл?” – “Потрібен. У вас є дозвіл?” – “Ні, дозволу немає”. “Ви військові?” Стоять, мнуться. “Давайте ваші документи”. – “А що, треба дати документи?” Стоять, мнуться”, – додав Гордон.

Журналіст наголосив, що забрав фігуру з фанери, на якій він зображений.

“Тому що вони не мають права стосовно людини, яка має три кримінальні справи в Росії, яку визнано в Росії іноагентом, екстремістом, терористом, заочно заарештовано Басманним судом Москви й оголошено в розшук, не мають права стосовно людини, яка є одним із головних ворогів Путіна і Росії, проводити такі акції. Це, звісно ж, нахабна заказуха, і я здогадуюся, чия”, – наголосив Гордон.

За його словами, правоохоронні органи будуть з’ясовувати, хто причетний до цієї провокації.

“Зараз Національна поліція з’ясовуватиме, чия. Я побачив просто зараз в Instagram і в Telegram, що “Гордон улаштував “конфлікт із військовими”. Друзі, вони до військових мають такий самий стосунок, як я – до Папи Римського. Це не військові, це переодягнуті в камуфляжну форму провокатори. Зараз у них поліція візьме документи, покаже прізвища, адреси – хто вони і що вони. А я обіцяю, що я вам це теж покажу. Повторюю, до військових ці провокатори дешеві, яких найняли за три копійки, не мають жодного стосунку”, – підкреслив Гордон.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.

Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.

Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.

Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.

Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.