Найбільша у світі квітка-паразит рафлезія перебуває під загрозою зникнення – The Guardian

Джерело: The Guardian
За словами вчених, найбільша у світі квітка-паразит рафлезія знаходиться під загрозою зникнення через руйнування середовища існування.
Як розповіли у виданні, загалом існує 42 види рафлезії, і дослідники попереджають, що всі вони перебувають під загрозою зникнення через руйнування лісового середовища існування в Південно-Східній Азії.
Зокрема, через те, що квіти, як правило, приховані впродовж усього свого життєвого циклу, вони мало досліджені, і все ще виявляються нові види. Вважається, що багато популяцій налічують кілька сотень рослин. Дослідники наголошують, що такі популяції можуть зникнути ще до того, як вони стануть відомими науці.
Примітно, що лише один вид (Rafflesia magnifica) занесено до списку Міжнародного союзу охорони природи, як ті, що зникають. Утім, дослідники хочуть, щоб усі види було додано до Червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення МСОП.
Так, вони закликають до більшого захисту середовища проживання, кращого розуміння існуючих видів та нових методів їх розмноження. Дотепер спроби зробити це в ботанічних садах мали обмежений успіх.
ДОВІДКОВО. Рафлезія – рослина-паразит, яка не має листя, стебел і коріння та не здатна до фотосинтезу. Натомість вона витягує їжу та воду з ліан. Розповсюджена в тропічних джунглях Брунею, Індонезії, Малайзії, Філіппін і Таїланду. Рафлезія проводить більшу частину свого життя прихованою всередині лози, але потім дає бутон, який перетворюється в гігантську квітку: деякі досягають в діаметрі більше метра. Квітка запилюється мухами, яких приваблює виглядом і запахом гнилого м’яса.
- Інвазійні види рослин і тварин ширяться світом із “безпрецедентною швидкістю”. Це становить загрозу не лише екосистемам, куди прибувають чужорідні види, а може завдати шкоди здоров’ю та способу життя людей.
- У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.