У Нову Зеландію повернули птахів такахе, які десятиліттями вважалися вимерлими

Джерело: The Guardian
У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.
Минулого тижня випустили близько 18 птахів, які мають зріст близько 50 сантиметрів. На тому ж острові живе плем’я Нгай Таху, яке заявляло, що повернення у дику природу птахів, поруч з якими жили їхні предки, дуже важливе.
“Спереду їхнє тіло може виглядати майже ідеально сферичним – разом із синьо-зеленим оперенням вони нагадують модель планети Земля, яка сидить на двох довгих яскраво-червоних ногах”, – зауважив О’Ріган, старійшина Нгай Таху.
Ще у 1898 році птахів оголосили вимерлими. Їхня популяція була майже знищена внаслідок прибуття тварин-компаньйонів європейських поселенців: горностаїв, кішок, тхорів і щурів.
На сьогодні їхня кількість становить близько 500, і щороку зростає приблизно на 8%. Аби запобігати поїданню їхніх яєць хижаками — природоохоронці зібрали та штучно інкубували їх.
Пташенят годували та вирощували працівники за допомогою ляльок, зроблених зі шкарпеток зі схожими для птахів червоними дзьобами. Після чого їх поступово знайомили із кількома острівними заповідниками та національними парками. Влада інвестувала значні кошти у відлов та знищення шкідників, аби захистити птахів.
Планується дочекатися, поки пари пристосуються до свого нового середовища. У жовтні планують випустити ще сім птахів, а наступного року — десять.
- У волинському селі Майдан-Липненський гніздо з лелеками провалились у водонапірну вежу. Рятувальники врятували птахів, які застрягли.
- Ті, хто вижили після одного з найгірших природних катаклізмів у Новій Зеландії, описали пекучий біль від ударів палаючим піском, попелом і камінням під час виверження вулкана на острові Вакаарі у 2019 році, де загинули 22 людини.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).