Найбільші виробники харчових продуктів просять Трампа звільнити частину імпорту від мит
Джерело: Reuters
Ключові виробники харчових продуктів, серед яких PepsiCo, Conagra, JM Smucker, Quaker Oats та кавовий бренд Folgers, звернулися до президента США Дональда Трампа з проханням надати цільове звільнення від тарифів на імпорт какао та фруктів.
У листі, надісланому в понеділок Асоціацією споживчих брендів (Consumer Brands Association), яка представляє інтереси компаній, було висловлене прохання про звільнення від мит на інгредієнти, які не доступні в США, з метою підтримки виробників.
До числа імпортних товарів, які відсутні на внутрішньому ринку, входять кава, овес, какао, спеції, тропічні фрукти та жерсть, необхідні для виробництва харчових продуктів та побутових товарів.
“Ми вважаємо, що цілеспрямоване і ретельно вивірене вилучення цих інгредієнтів і матеріалів з тарифів доцільне для найкращого захисту американських виробників і підтримки зусиль щодо зниження споживчої інфляції”, – йдеться в листі.
Том Мадрецький, віцепрезидент з питань кампаній та спеціальних проєктів Асоціації споживчих брендів, заявив, що лист має на меті розпочати діалог з адміністрацією Трампа щодо можливих винятків із мит. За його словами, тарифи повинні застосовуватися стратегічно та з фокусом на захист виробників. Він також зазначив, що бамбукове волокно з Австралії, яке використовується в абсорбуючих прокладках для підгузок, також є недоступним на внутрішньому ринку.
Американські компанії Colgate-Palmolive та Edgewell також відчувають вплив тарифів. Colgate, яка виробляє зубну пасту в Мексиці, шукає способи мінімізувати ефекти мит, але не очікує, що їй вдасться повністю їх знизити. Компанія Procter & Gamble також заявила, що, ймовірно, їй доведеться підвищити ціни через тарифну війну між країнами.
- Міністри закордонних справ та економіки Японії й Великої Британії домовилися сприяти вільній та відкритій міжнародній торгівлі, висловлюючи занепокоєння щодо можливих наслідків митних погроз з боку президента США Дональда Трампа.
25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що наразі уряд продовжує реформу МСЕК, тоді як усі залучені міністерства та відомства злагоджено співпрацюють і реалізують поставлені завдання.
Російські війська 25 березня обстріляли Куртівку Донецької області. Внаслідок ймовірного удару ФАБом загинули 36-річна жінка зі своєю 3-річною дитиною.
У РФ опублікували офіційний список російських та українських об’єктів, котрі не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я відповідно до домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії.
Сили оборони ліквідували на війні російського спортсмена-паралімпійця Олександра Работницького, срібного призера Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо. Окупант пішов на фронт добровольцем.
Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що РФ розробила прогноз воєнних конфліктів до 2045 року, в якому передбачила 15 можливих сценаріїв. Війну проти України Кремль планує завершити до 2026 року, оскільки затяжна боротьба завадить йому конкурувати зі США та Китаєм.