Найпотужніша європейська ракета-носій виконала останній запуск після майже 30 років експлуатації
Джерело: Space.com.
На борту 31,6 метрової ракети було два супутники. Запуск відбувся о першій годині ночі за київським часом.
Через близько пів години на геостаціонарну орбіту було випущено перший супутник під назвою Heinrich-Hertz. Через ще три хвилини слідом за ним полетіли другий корисний вантаж, відомий як Syracuse 4B.
“Ariane 5 ідеально завершила свою роботу. Тепер це дійсно легендарний пусковий пристрій”, — наголосив генеральний директор Arianespace Стефан Ізраель.
Вперше найпотужнішу європейську ракету було випущено у 1996 році. Тоді вона не змогла вийти на орбіту, ініціювавши автоматичне самознищення в середині польоту.
Ракета мала 96% місій з успіхом. Всього було виконано 117 місій Ariane 5 і відправлення 239 корисних навантажень на орбіту.
Її наступник Ariane 6 планують завершити для запусків не раніше кінця цього року.
- Стартап Relativity Space відправив у космос, як він називає, “першу у світі надруковану на 3D-принтері ракету”. Її вдалося підняти у верхні шари атмосфери, але виникла проблема з двигуном після запуску, і ракета не змогла вийти на орбіту.
З російського полону повернули 150 українських захисників.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.