«Найстарішого собаку» Книги рекордів Гіннеса позбавили титулу

Джерело: Sky News

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Як розповіли у виданні, псу Бобі було 30 років і 268 днів, коли в лютому минулого року Книга рекордів Гіннеса (GWR) назвала його найстарішим у світі.

У жовтні 2023 року він помер у заявленому віці 31 рік і 165 днів. Утім, минулого місяця GWR почало розслідування щодо португальського пса після того, як виникли сумніви щодо його реального віку.

Розслідування було проведено, попри те, що його народження було підтверджено базою даних домашніх тварин уряду Португалії та Національною спілкою ветеринарів.

Зазначено, що Бобі був чистокровним Рафейро-ду-Алентежу, породою собак-охоронців худоби із середньою тривалістю життя від 12 до 14 років.

Коли Бобі був визнаний найстарішим собакою у світі, він побив рекорд, встановлений з 1939 року австралійською пастушою собакою, яка померла у віці 29 років і п’яти місяців.

У GWR заявили, що вони не мають переконливих доказів того, що Бобі прожив так довго. За словами Марка МакКінлі, директора з документації GWR, інформація з мікрочипів, отримана з офіційної португальської бази даних, відіграла ключову роль у доказах Бобі, але виявилося, що чипування не вимагає підтвердження віку для собак, народжених до 2008 року.

“Оскільки в додатковому ветеринарному висновку, наданому як доказ віку Бобі, також згадуються дані мікрочипа, у нас не залишилося переконливих доказів, які могли б остаточно підтвердити дату народження Бобі. Без будь-яких переконливих доказів, доступних нам прямо зараз, ми просто не можемо зберегти Бобі в якості рекордсмена і чесно заявляти, що дотримуємося високих стандартів, які ми встановили для себе”, – прокоментував він.

Бобі прожив усе своє життя з Леонелем Костою та його родиною в селі Конкейрос у Португалії.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.