Книга рекордів Гіннеса перевірить дані про собаку Бобі, якого визнали найстарішим у світі

Джерело: BBC

Португальський собака Бобі у 2023 році потрапив на перші шпальти газет, коли його визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса. Однак зараз титул Бобі під загрозою, оскільки виникли сумніви щодо правдивості даних про його вік.

Бобі помер у жовтні 2023 року в офіційному віці 31 рік та 165 днів. Однак деякі ветеринари почали сумніватись, що докази про вік Бобі – справжні.

Таким чином Книга рекордів Гіннеса тимчасово зупинила звання Бобі та почала розслідування.

Бобі був чистокровним Рафейру ду Алентежу – порада собаки, середня тривалість життя яких становить 12-14 років.

Вік Бобі був підтверджений базою даних домашніх тварин португальського уряду, якою керує національний союз ветеринарів.

За даними розслідування журналу Wired, Бобі дійсно був зареєстрований у базі даних як народжений у 1992 році, однак там немає жодних даних, які б підтверджували цю інформацію.

Були також запитання щодо старих фотографій домашнього улюбленця, на яких видно різні відмітини на його шерсті, тому дехто припустив, що це зовсім інша собака.

Денні Чемберс, член Королівського коледжу ветеринарних хірургів, сказав, що ніхто з його колег ветеринарів не вірить, що Бобі був 31 рік.

Тепер Книга рекордів Гіннеса розпочала офіційне розслідування.

“Поки триває наш розгляд, ми вирішили тимчасово зупинити подачу заявок як на найстарішого собаку, що живе, так і на найстарішого собаку загалом, поки всі наші висновки не будуть отримані та не будуть повідомлені”, — сказав прессекретар Книги рекордів Гіннеса.

Бобі прожив все своє життя з родиною Коста в селі Конкейрос, поблизу західного узбережжя Португалії.

Його власник, Леонель Коста, сказав у своїй заяві, що “еліта в ветеринарному світі намагалася дати людям ідею, що історія життя Бобі не відповідає дійсності”.

Коста вважає, що негативна реакція виникла через те, що він пояснював довголіття Бобі дієтою, подібною до людської, а не годуванням кормом для домашніх тварин. Він каже, що це суперечить рекомендаціям багатьох ветеринарів.

“Все було б по-іншому, якби ми сказали, що він їв корм для домашніх тварин протягом трьох десятиліть”, — сказав Коста, додавши, що всі вимоги Книги рекордів Гіннеса для підтвердження віку Бобі були виконані.

До смерті Бобі попереднім найстарішим собакою в історії був австралійський Блюі, який помер у 1939 році у віці 29 років.

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.