Найстарішою людиною у світі визнали 116-річну японку

Джерело: сайт Книги рекордів Гіннесса

Найстарішою людиною у світі визнали 116-річну японку Томіко Ітооку.

Томіко Ітоока народилася 23 травня 1908 року. Її вік підтвердила американська Геронтологічна дослідницька група (Gerontology Research Group).

Як розповідається, жінка народилася і виросла в Осаці, має чотирьох дітей. Під час Другої світової війни вона керувала текстильною фабрикою свого чоловіка. Після його смерті у 1979 році вона жила сама в префектурі Нара, любила підніматися на гору Нідзьо.

У 70-річному віці Ітока займалася альпінізмом і двічі піднімалася на гору Онтаке висотою 3067 метрів. У віці 100 років вона без ціпка піднялася довгими кам’яними сходами японського храму Асія.

За словами рідних, ці тривалі походи і є секретом її довголіття.

Нині рекордсменка мешкає в домі для людей похилого віку у японському місті Асія.

Ітоока вважається найстаршою людиною в Японії (і в Азії загалом) із грудня 2023 року – після смерті 116-річної Фуси Тацумі.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.