Найстаріший чоловік у світі, венесуелець Хуан Вісенте Перес Мора, помер у віці 114 років

Джерело: Ніколас Мадуро/X

Венесуелець Хуан Вісенте Перес Мора, який у 2022 році був занесений до Книги рекордів Гіннеса як найстаріший чоловік у світі, помер у віці 114 років.

“Я обіймаю і висловлюю співчуття його сім’ї та всьому місту Ель-Кобре, штат Тачира. Нехай Бог прийме його у своїй святій славі!” — зазначив президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Згідно з даними Гіннесса, 4 лютого 2022 року Перес був офіційно визнаний найстарішим чоловіком у світі, коли йому було 112 років і 253 дні.

Хуан Вісенте Перес Мора народився 27 травня 1909 року в Ель-Кобре (Тачира, Венесуела). В дитинстві Перес працював на фермі зі своїм батьком та братами. 

“У п’ятирічному віці він почав працювати разом зі своїм татом і братами в сільському господарстві та допомагав у зборі цукрової тростини та кави”, — йдеться в заяві Гіннеса від 2022 року.

Пізніше Перес став шерифом і відповідав за вирішення земельних і сімейних суперечок, продовжуючи працювати в сільському господарстві.

У нього є 11 дітей та станом на 2022 рік він мав 41 онука, 18 правнуків і 12 праправнуків.

У травні 2019 року він відсвяткував своє 110-річчя, ставши першим відомим чоловіком-довгожителем із Венесуели. В 2022 році, після смерті 112-річного Сатурніно де ла Фуенте Гарсія з Іспанії, Перес Мора став найстарішим живим чоловіком у світі.

Він також входив в топ 4 найстаріших чоловіків у світовій історії.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.