Найважчі бої точаться біля Авдіївки — зведення Генштабу

Джерело: зведення Генерального штабу ЗСУ

З початку доби на фронті зафіксовано 28 бойових зіткнень, а найактивнішою ділянкою залишається Покровський напрямок.

З початку цієї доби окупанти здійснили шість авіаударів за допомогою 10 КАБів та провели 476 обстрілів позицій наших військ.

На кордоні з Чернігівською та Сумською областями ворожа військова присутність залишається, а також проводиться диверсійно-розвідувальна діяльність та обстріли населених пунктів.

На Харківському напрямку від початку доби наші війська відбили дві атаки противника у районі Липців, одне з бойових зіткнень триває. За оновленими даними, протягом минулої доби на цьому напрямку ворог втратив 195 осіб.

На Куп’янському напрямку було відбито атаку в районі Степової Новоселівки, ще одне бойове зіткнення триває біля Петропавлівки.

На Сіверському напрямку українські воїни відбили одну атаку російських загарбників неподалік села Виїмка.

На Краматорському напрямку противник уже двічі намагався витіснити українських воїнів з позицій.

Як і минулого дня, найбільше напруженою ситуацією є на Покровському напрямку, де зараз триває вісім бойових зіткнень. Найінтенсивніші дії ворога спостерігаються поблизу Новоселівки Першої. Сили оборони здійснюють заходи для стабілізації ситуації на цьому напрямку. За уточненими даними, за минулу добу на Покровському напрямку російський агресор втратив 394 особи.

На Курахівському та Времівському напрямках було відбито по одній атаці.

На Придніпровському напрямку ворог сьогодні активних наступальних дій не проводив.

  • В Україні триває 826-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 505 тисяч осіб.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.