Намагаються отримати доступ до рахунків у ПриватБанку: ЦПД попереджає про шахрайську схему

Джерело: ЦПД

Центр протидії дезінформації попереджає про шахрайську схему, за якою зловмисники намагаються отримати доступ до рахунків клієнтів ПриватБанку.

Так власникам карток ПриватБанку з номера 044 364 53 20 телефонують нібито співробітники служби безпеки банку. Вони кажуть, що з картки клієнта “протягом останніх 20 хвилин здійснено кілька невеликих транзакцій на територію країни-агресора”.

Аферисти пропонують скасувати переказ, зробити страхування від шахраїв, і тиснуть на людей, щоб ті негайно виконали їхні вимоги — записали голосове повідомлення і “верифікували” дані банківської картки.

Для більшої правдивості шахраї називають свій “персональний номер”, який нібито можна знайти на вебсайті ПриватБанку.

Так зловмисники намагаються отримати дані клієнтів, щоб потім заволодіти їх коштами.

У відомстві наголошують, що працівники банку ніколи не запитують номер, PIN-код і CVV-код картки.

“У жодному випадку не розголошуйте особисту інформацію та не здійснюйте фінансові операції під час дзвінків чи повідомлень від невідомих осіб. Зателефонуйте до контакт-центру банку та повідомте про зловмисників. Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, зверніться до кіберполіції або інших компетентних органів”, – закликають в ЦПД.

8 липня глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що президент Володимир Зеленський має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Уряд Норвегії оголосив про запровадження санкцій проти двох провідних риболовецьких компаній Росії – акціонерного товариства “Норебо” та ТОВ “Мурман Сіфуд”. Відтепер судам цих компаній заборонено здійснювати промисел у територіальних водах Норвегії та заходити в її порти. 

На півдні Швейцарії, на льодовику Фе, чоловік провалився у льодовикову тріщину глибиною близько 8 метрів, коли переходив сніговий міст. Його собака породи чихуахуа залишилася на поверхні й згодом допомогла врятувати власника.

Чат-бот Grok від компанії xAI, заснованої Ілоном Маском, спровокував справжню дискусію з росіянами на платформі X. На провокаційний запит російського користувача, Grok відповів фактами про війну Росії проти України, викликавши хвилю агресивних реплік від росіян.