«Наповнення головного виступу країни не виправдало очікувань»: Костянтин Єлісєєв про те, що не сказав Зеленський у США

Джерело: NV

Надзвичайний та Поважний посол України Костянтин Єлісєєв заявив про те, що попри вірний підхід і очевидно благі наміри, наповнення головного виступу країни та його виконання очікувань не виправдали та розповів, про які важливі теми президент України під час свого виступу у США не згадав.

Відтак, серед позитивних моментів під час виступу Володимира Зеленського на полях Генеральної асамблеї ООН, Надзвичайний та Поважний посол України відзначив наступні пункти:

  •  Добре, що президент України виступав англійською мовою. Це дозволило довести необхідні сигнали міжнародній громадськості та політичному істеблішменту світу. Для міжнародних лідерів це додатково засвідчило, що з главою України можна говорити однією мовою.
  •  Важливо, що глава держави у своєму виступі порушив окремі елементи обовʼязкової програми України, як от питання ядерної безпеки, депортованих дітей чи глобальної продовольчої безпеки. Це той випадок, коли забагато не буває.
  • Схвально, що автори виступу навмисне загострили значення України для світу та глобальних миру, безпеки та стабільності. Як і вказали на головного винуватця існуючої світової турбулентності — Росію.

“На цьому позитиви завершуються. Адже попри вірний підхід і очевидно благі наміри, наповнення головного виступу країни та його виконання очікувань не виправдали”, – зазначив Костянтин Єлісєєв.

Надзвичайний та Поважний посол України розповів про важливі теми, які, на його думку, президент України під час свого виступу не розкрив:

  • На жаль, не було розкрито весь трагізм війни Росії та не згадано про весь перелік злочинів і трагедій, спричинених агресором. Невимовлене главою держави на найвищій трибуні світу може вважатися не таким вже й актуальним. І саме тому слід було б знайти слова і вказати на масштаби збройної агресії Росії та злочини проти людяності, екоцид, Каховське водосховище та Крим (жодної згадки), російські пропаганду та дезінформацію, виклик Росії всій світовій повоєнній системі, а також, безперечно, про санкції проти агресора без виключень та прогалин.
  • Прикро, що трибуну ООН не було використано для порушення теми гуманітарного розмінування. Тим більше Україна сьогодні є найбільш замінованою країною світу. Натомість ООН може виступити координатором проєктів та мобілізувати під них відповідні ресурси.

На думку Костянтина Єлісєєва, президенту України також варто було б згадати і про проблему звільнення цивільних полонених, яких утримує РФ.

“Не можна було не згадати про “нових друзів Кремля” — Іран та КНДР, а також Білорусь. Це потрібно для того, що всім у залі ГА ООН та світі було очевидно, по який бік перебуває російський агресор. Токсичність названих режимів нікого у світі не залишить байдужим та повернеться токсичністю самій Росії. Цю карту слід грати без зупинок”, – зауважив Надзвичайний та Поважний посол України.

Також він зазначив, що неприпустимо використовувати високу трибуну ООН для випадів у бік друзів, тим більше критики в бік наших справжніх партнерів, передусім Польщу: Хай і не назвавши країну, сигнал був чітко зрозумілим, неприхованим. Зміни у графіку як привід для відмови від зустрічі – найперший дипломатичний спосіб висловлення невдоволення. На фоні дружніх слів президента Дуди з трибуни ООН на підтримку України цей ляпас виглядав абсурдним”.

Костянтин Єлісєєв підкреслив, що трибуна ООН — унікальна можливість донести те, що не вдається зробити на рівні двосторонніх, цільових чи регіональних аудиторій. Важливо бути на рівні з лідерами, на виступи яких чекають і які збирають повну залу головної організації світу.

“Цього разу очікування не зовсім виправдалися”, – резюмував Надзвичайний та Поважний посол України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.