«Наповнення головного виступу країни не виправдало очікувань»: Костянтин Єлісєєв про те, що не сказав Зеленський у США
Джерело: NV
Надзвичайний та Поважний посол України Костянтин Єлісєєв заявив про те, що попри вірний підхід і очевидно благі наміри, наповнення головного виступу країни та його виконання очікувань не виправдали та розповів, про які важливі теми президент України під час свого виступу у США не згадав.
Відтак, серед позитивних моментів під час виступу Володимира Зеленського на полях Генеральної асамблеї ООН, Надзвичайний та Поважний посол України відзначив наступні пункти:
- Добре, що президент України виступав англійською мовою. Це дозволило довести необхідні сигнали міжнародній громадськості та політичному істеблішменту світу. Для міжнародних лідерів це додатково засвідчило, що з главою України можна говорити однією мовою.
- Важливо, що глава держави у своєму виступі порушив окремі елементи обовʼязкової програми України, як от питання ядерної безпеки, депортованих дітей чи глобальної продовольчої безпеки. Це той випадок, коли забагато не буває.
- Схвально, що автори виступу навмисне загострили значення України для світу та глобальних миру, безпеки та стабільності. Як і вказали на головного винуватця існуючої світової турбулентності — Росію.
“На цьому позитиви завершуються. Адже попри вірний підхід і очевидно благі наміри, наповнення головного виступу країни та його виконання очікувань не виправдали”, – зазначив Костянтин Єлісєєв.
Надзвичайний та Поважний посол України розповів про важливі теми, які, на його думку, президент України під час свого виступу не розкрив:
- На жаль, не було розкрито весь трагізм війни Росії та не згадано про весь перелік злочинів і трагедій, спричинених агресором. Невимовлене главою держави на найвищій трибуні світу може вважатися не таким вже й актуальним. І саме тому слід було б знайти слова і вказати на масштаби збройної агресії Росії та злочини проти людяності, екоцид, Каховське водосховище та Крим (жодної згадки), російські пропаганду та дезінформацію, виклик Росії всій світовій повоєнній системі, а також, безперечно, про санкції проти агресора без виключень та прогалин.
- Прикро, що трибуну ООН не було використано для порушення теми гуманітарного розмінування. Тим більше Україна сьогодні є найбільш замінованою країною світу. Натомість ООН може виступити координатором проєктів та мобілізувати під них відповідні ресурси.
На думку Костянтина Єлісєєва, президенту України також варто було б згадати і про проблему звільнення цивільних полонених, яких утримує РФ.
“Не можна було не згадати про “нових друзів Кремля” — Іран та КНДР, а також Білорусь. Це потрібно для того, що всім у залі ГА ООН та світі було очевидно, по який бік перебуває російський агресор. Токсичність названих режимів нікого у світі не залишить байдужим та повернеться токсичністю самій Росії. Цю карту слід грати без зупинок”, – зауважив Надзвичайний та Поважний посол України.
Також він зазначив, що неприпустимо використовувати високу трибуну ООН для випадів у бік друзів, тим більше критики в бік наших справжніх партнерів, передусім Польщу: “Хай і не назвавши країну, сигнал був чітко зрозумілим, неприхованим. Зміни у графіку як привід для відмови від зустрічі – найперший дипломатичний спосіб висловлення невдоволення. На фоні дружніх слів президента Дуди з трибуни ООН на підтримку України цей ляпас виглядав абсурдним”.
Костянтин Єлісєєв підкреслив, що трибуна ООН — унікальна можливість донести те, що не вдається зробити на рівні двосторонніх, цільових чи регіональних аудиторій. Важливо бути на рівні з лідерами, на виступи яких чекають і які збирають повну залу головної організації світу.
“Цього разу очікування не зовсім виправдалися”, – резюмував Надзвичайний та Поважний посол України.
- Сенатор Чак Шумер звернувся до ЗМІ після зустрічі сенату з президентом Володимиром Зеленським. Він заявив, що український президент зробив різку заяву стосовно необхідності допомоги від західних союзників.
- На полях Генеральної Асамблеї ООН дипломати США не мають наміру розмовляти з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Речниця російського відомства Марія Захарова заявила, мовляв, “сторони не планували таких контактів”.
- 19 вересня президент України Володимир Зеленський виступив з промовою на засіданні 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Він закликав світових лідерів об’єднатися перед викликом агресора, аби унеможливити повторення кроків диктаторів.
Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.
Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.
В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.
Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.
Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва Канади.