Напруженість у відносинах з Росією оголює розбіжності в уряді національної єдності ПАР – FT

Джерело: Financial Times

Хвалебні коментарі президента Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сиріла Рамапоси російського лідера Володимира Путіна на саміті БРІКС у Казані поглибили розкол у правлячій коаліції ПАР у складі десяти партій, включаючи “Африканський національний конгрес” і колишній опозиційний Демократичний альянс, посиливши побоювання, що у такому форматі вона може не добути до кінця п’ятирічної каденції.

Рамапоса під час візиту до РФ заявив, що Путін – “цінний союзник” та “цінний друг” ПАР.

Своєю чергою, лідер ДА і міністр сільського господарства в чинному кабміні Джон Стінхаузен заявив, що Путін може бути другом Рамапоси, але його “авторитарний режим, який нині порушує міжнародне право, ведучи імперіалістичну агресивну війну проти суверенної держави”, не є другом Південно-Африканської Республіки.

Видання акцентує на непослідовну зовнішню політику Преторії – з одного боку, та відмовилася засудити війну РФ в Україні, з іншого – подала до Міжнародного суду ООН позов про геноцид проти Ізраїлю у зв’язку з операцією у Рафаху.

Також представниця ДА з міжнародних відносин Емма Пауелл зауважила, “якщо Рамапоса хоче дружити з таким імперіалістичним палієм війни, як Путін, то це його справа”.

Рахом з тим, Пауелл заявила, що було б “нерозумно” виходити з уряду через розбіжності у зовнішній політиці, проте АНК після виборів у травні втратив абсолютну більшість. Тоді його підтримали лише 40,2% виборців.

Рамапоса більше не має права робити політичні заяви від імені уряду, не отримавши консенсусу від своїх партнерів, – додала вона.

Згідно з даними FT, розбіжності існують і за курсом Преторії щодо Китаю та Ізраїлю.

  • Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.
  • Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що на саміті БРІКС у російській Казані закликав до справедливого миру в Україні.
  • На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.