Наразі жодна країна світу не наближається до досягнення гендерної рівності – звіт

Джерело: The Guardian

Індекс гендерної рівності SDG засвідчив, що наразі жодна країна світу не наближається до досягнення обіцяної гендерної рівності, передбаченої Цілями сталого розвитку ООН до 2030 року.

Згідно з документом, оприлюдненим коаліцією неурядових організацій, понад 850 мільйонів жінок і дівчат нині живуть у країнах, які оцінюються як “дуже несприятливі”, що спричиняє  численні обмеження і зловживання, включаючи примусові вагітності, дитячі шлюби й заборону на отримання середньої освіти.

Серед них – 45 країн західної, центральної й субсахарської Африки, Близького Сходу й деякі країни Азії, зокрема Бангладеш і Мʼянма.

Водночас ще 1,5 мільярда жінок і дівчат живуть у країнах з рейтингом “несприятливі”, і лише Швейцарія отримала рейтинг “дуже сприятлива”.

Окрім того, у звіті вказано, що з 2019 по 2022 рік майже 40% країн, де проживає понад 1 мільярд жінок і дівчат, зупинилися або відступили в досягненні гендерної рівності. За словами аналітиків, якщо нинішні тенденції збережуться, гендерної рівності не буде досягнуто до початку XXII століття.

Хоча більшість країн світу погодилися досягти гендерної рівності до 2030 року, протягом останніх років зафіксованj невдачі в досягненні цього прогресу. Зокрема, у Польщі й США зробленj регресивні кроки щодо прав на аборт, а в Афганістані під владою Талібану жінки й дівчата зазнають “гендерної дискримінації”.

На думку авторів звіту, частина регресу може бути повʼязана з нещодавніми спалахами насильства. У 2022 році понад 600 мільйонів жінок і дівчат проживали в країнах, які постраждали від конфліктів, що на 50% більше, як порівняти з 2017 роком.

Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.

Українська розвідка опублікувала перехоплення розмови російських військових на Донеччині, в якій командир одного з підрозділів РФ наказує стратити українського військовополоненого.

Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 193 бойових зіткнення.

2 грудня голова Міжнародного кримінального суду суддя Томоко Акане заявила, що загрози, перед якими постає інституція, зокрема можливі санкції з боку США та ордери на арешт співробітників, видані Росією, “піддають ризику саме існування суду”.