Наразі жодна країна світу не наближається до досягнення гендерної рівності – звіт
Джерело: The Guardian
Індекс гендерної рівності SDG засвідчив, що наразі жодна країна світу не наближається до досягнення обіцяної гендерної рівності, передбаченої Цілями сталого розвитку ООН до 2030 року.
Згідно з документом, оприлюдненим коаліцією неурядових організацій, понад 850 мільйонів жінок і дівчат нині живуть у країнах, які оцінюються як “дуже несприятливі”, що спричиняє численні обмеження і зловживання, включаючи примусові вагітності, дитячі шлюби й заборону на отримання середньої освіти.
Серед них – 45 країн західної, центральної й субсахарської Африки, Близького Сходу й деякі країни Азії, зокрема Бангладеш і Мʼянма.
Водночас ще 1,5 мільярда жінок і дівчат живуть у країнах з рейтингом “несприятливі”, і лише Швейцарія отримала рейтинг “дуже сприятлива”.
Окрім того, у звіті вказано, що з 2019 по 2022 рік майже 40% країн, де проживає понад 1 мільярд жінок і дівчат, зупинилися або відступили в досягненні гендерної рівності. За словами аналітиків, якщо нинішні тенденції збережуться, гендерної рівності не буде досягнуто до початку XXII століття.
Хоча більшість країн світу погодилися досягти гендерної рівності до 2030 року, протягом останніх років зафіксованj невдачі в досягненні цього прогресу. Зокрема, у Польщі й США зробленj регресивні кроки щодо прав на аборт, а в Афганістані під владою Талібану жінки й дівчата зазнають “гендерної дискримінації”.
На думку авторів звіту, частина регресу може бути повʼязана з нещодавніми спалахами насильства. У 2022 році понад 600 мільйонів жінок і дівчат проживали в країнах, які постраждали від конфліктів, що на 50% більше, як порівняти з 2017 роком.
- Алжирська боксерка Іман Хеліф перемогла китаянку Ян Лю у п’ятницю в поєдинку за золоту медаль у ваговій категорії до 66 кг на літніх Олімпійських іграх у Парижі.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.
Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.