Нардеп В’ятрович пояснив, що передбачає закон про заборону УПЦ МП

Джерело: Володимир В’ятрович

Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що означає ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону РПЦ в Україні.

Нардеп нагадав, що закон набере чинності через 30 днів після підписання Президентом та опублікування. Після цього Державна служба етнополітики і свободи совісті отримає можливість перевіряти релігійні організації України на предмет афілійованості з РПЦ.

Законом визначено п’ять ознак зв’язку релігійної організації з РПЦ. Відтак якщо служба у межах перевірки виявить хоча б одну з цих ознак, то організація матиме 30 діб на усунення цього зв’язку

Якщо за вказаний період зв’язок не буде розірвано, то держава подаватиме позов до суду з вимогою заборонити цю організацію.

Судові процедури заборони почнуться через дев’ять місяців після опублікування закону.

Через три місяці з дня опублікування закону, протягом яких уряд має ухвалити необхідні підзаконні акти, релігійні організації зможуть також оцінюватися на предмет причетності до пропаганди “русского міра”. Така пропаганда буде підставою для їх судової заборони.

Ще одна норма закону – афілійовані з РПЦ релігійні організації будуть позбавлені права на користування державним та комунальним майном в Україні.

Якщо вони не розірвуть зв’язків з РПЦ, то протягом двох місяців договори користування храмами, які належать державі чи місцевим громадам, будуть розірвані.

“Звичайно, Росія і її агентура так просто не здадуться. Вони неодмінно намагатимуться гальмувати і зривати виконання закону. Тому надалі дуже важливо стежити за тим, як виконавча влада, місцеве самоврядування і суди втілюватимуть закон у життя”, – наголосив нардеп.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.