Нардеп В’ятрович пояснив, що передбачає закон про заборону УПЦ МП
Джерело: Володимир В’ятрович
Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що означає ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону РПЦ в Україні.
Нардеп нагадав, що закон набере чинності через 30 днів після підписання Президентом та опублікування. Після цього Державна служба етнополітики і свободи совісті отримає можливість перевіряти релігійні організації України на предмет афілійованості з РПЦ.
Законом визначено п’ять ознак зв’язку релігійної організації з РПЦ. Відтак якщо служба у межах перевірки виявить хоча б одну з цих ознак, то організація матиме 30 діб на усунення цього зв’язку
Якщо за вказаний період зв’язок не буде розірвано, то держава подаватиме позов до суду з вимогою заборонити цю організацію.
Судові процедури заборони почнуться через дев’ять місяців після опублікування закону.
Через три місяці з дня опублікування закону, протягом яких уряд має ухвалити необхідні підзаконні акти, релігійні організації зможуть також оцінюватися на предмет причетності до пропаганди “русского міра”. Така пропаганда буде підставою для їх судової заборони.
Ще одна норма закону – афілійовані з РПЦ релігійні організації будуть позбавлені права на користування державним та комунальним майном в Україні.
Якщо вони не розірвуть зв’язків з РПЦ, то протягом двох місяців договори користування храмами, які належать державі чи місцевим громадам, будуть розірвані.
“Звичайно, Росія і її агентура так просто не здадуться. Вони неодмінно намагатимуться гальмувати і зривати виконання закону. Тому надалі дуже важливо стежити за тим, як виконавча влада, місцеве самоврядування і суди втілюватимуть закон у життя”, – наголосив нардеп.
- Міністерство культури та інформаційної політики нині працює над поверненням усіх українських святинь під державне управління. Водночас УПЦ московського патріархату досі продовжує користуватися Почаївською та Святогірською лаврами.
Королівські родини різних країн традиційно володіють багатствами, розміри яких вражають. Від палаців з сотнями кімнат до розкішних автопарків і ювелірних прикрас, їхні витрати сягають небачених масштабів.
Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.
Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.