Нардеп В’ятрович пояснив, що передбачає закон про заборону УПЦ МП
Джерело: Володимир В’ятрович
Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що означає ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону РПЦ в Україні.
Нардеп нагадав, що закон набере чинності через 30 днів після підписання Президентом та опублікування. Після цього Державна служба етнополітики і свободи совісті отримає можливість перевіряти релігійні організації України на предмет афілійованості з РПЦ.
Законом визначено п’ять ознак зв’язку релігійної організації з РПЦ. Відтак якщо служба у межах перевірки виявить хоча б одну з цих ознак, то організація матиме 30 діб на усунення цього зв’язку
Якщо за вказаний період зв’язок не буде розірвано, то держава подаватиме позов до суду з вимогою заборонити цю організацію.
Судові процедури заборони почнуться через дев’ять місяців після опублікування закону.
Через три місяці з дня опублікування закону, протягом яких уряд має ухвалити необхідні підзаконні акти, релігійні організації зможуть також оцінюватися на предмет причетності до пропаганди “русского міра”. Така пропаганда буде підставою для їх судової заборони.
Ще одна норма закону – афілійовані з РПЦ релігійні організації будуть позбавлені права на користування державним та комунальним майном в Україні.
Якщо вони не розірвуть зв’язків з РПЦ, то протягом двох місяців договори користування храмами, які належать державі чи місцевим громадам, будуть розірвані.
“Звичайно, Росія і її агентура так просто не здадуться. Вони неодмінно намагатимуться гальмувати і зривати виконання закону. Тому надалі дуже важливо стежити за тим, як виконавча влада, місцеве самоврядування і суди втілюватимуть закон у життя”, – наголосив нардеп.
- Міністерство культури та інформаційної політики нині працює над поверненням усіх українських святинь під державне управління. Водночас УПЦ московського патріархату досі продовжує користуватися Почаївською та Святогірською лаврами.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.
“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.