Нардепа Тищенка судитимуть за незаконне позбавлення волі людини

Джерело: Офіс генерального прокурора

Народний депутат України постане перед судом за незаконне позбавлення волі людини.

Прокурори ОГП вже направили обвинувальний акт до суду щодо нардепа, складений за ч. 2 ст. 146 КК України. Покарання за це правопорушення – обмеження або позбавленні волі терміном 5 років.

Мовиться про інцидент, який трапився 20 червня 2024 року у місті Дніпро. Тоді група осіб, діючи за вказівкою нардепа, застосувавши фізичну силу і спецзасоби протиправно позбавили волі колишнього українського військового.

При цьому вони завдали потерпілому тілесних ушкоджень та незаконно утримували протягом певного часу.

“Стосовно однієї особи, яка брала участь у протиправних діях, вже є рішення суду, стосовно іншої – обвинувальний акт перебуває на розгляді у суді. Досудове розслідування – ДБР”, – мовиться у повідомленні.

Імені нардепа в ОГП не назвали, але відомо, що до цього інциденту у Дніпрі причетний нардеп Микола Тищенко. Вже за кілька днів ДБР повідомило йому про підозру. Згодом йому винесли запобіжний захід – домашній арешт.

Що передувало?

20 червня у Дніпрі стався конфлікт між невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN” Дмитром Павловим. До інциденту причетний і народний депутат Микола Тищенко.

Сам нардеп стверджував, що разом з поліціянтами, проводив обшуки у шахрайських ботофермах у Дніпрі.

Водночас зовсім іншу версію конфлікту повідомив журналіст Денис Кошельник. Він зауважив, що Тищенко, під виглядом боротьби з кол-центрами, навідується до таких офісів, аби отримувати від них відсотки.

У ГУНП у Дніпропетровській області повідомили, що за фактом інциденту відкрито два кримінальні провадження. Зокрема у поліції повідомили, що на 33-річного напали невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах, та завдали йому тілесних ушкоджень і незаконно утримували.

Сам Тищенко після розголосу повідомив, що конфлікт нібито виник в результаті “перешкоджання діяльності правоохоронців та нападу невідомих чоловіків на слідчого опергрупи”.

Він додав, що люди, які приїхали нібито “на місце вчинення злочину”, намагались захистити ботоферму, зірвати слідчі дії, приховати факти роботи шахрайського кол-центру і відволікти слідство, щоб вивезти техніку.

“Більше того, вони не чинні військові. А після недовгої служби списані за “опікунство”. Раптом”, – заявив нардеп.

Згодом стало відомо, що разом з Тищенком участь у конфлікті брав співробітник поліції Києва.

  • Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, уклав угоду зі слідством. Його разом з нардепом підозрюють у нападі на військового у Дніпрі.

Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.

11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.