Нардепка Ніна Южаніна застерегла від підвищення роздрібних цін на пальне, що спричинить зростання собівартості продукції та послуг

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна застерегла, що підвищення роздрібних цін на бензин та дизпаливо спричинить зростання собівартості продукції та послуг.

Народна обраниця зауважила, що роздрібні ціни на бензин в Україні можуть сягнути 60 гривень за літ, на дизельне пальне – до 55 гривень за літр.

“З 1 липня 2023 року, відколи повернуто довоєнне оподаткування ринку пального, бензин подорожчав трохи менше ніж на 4 грн/л, дизпаливо – більш ніж на 4 грн/л”, – нагадала нардепка.

За її словами, липень у питанні ціноутворення на ринку минув досить спокійно завдяки значним запасам, сформованим мережами АЗС у травні і червні.

Однак нове пальне дедалі більше заміщає попередні обсяги з низькою собівартістю, і до середини серпня цей процес завершиться.

“На вартість пального також вплине його подорожчання на світовому ринку і складна ситуація, що утворилася на півдні після обстрілу ворогом українських портів (впливає на завезення пального танкерами по морю)”, – констатувала депутатка.

Як відомо, закон № 2618 було прийнято ще у вересні минулого року. Ним з 1 липня 2023 року передбачено повернення стандартної ставки ПДВ 20% (замість ставки 7%, яка діяла раніше), а також підвищення акцизів:

  • на бензин – 213,5
  • на дизель – 139,5
  • на скраплений газ – 52
  • на біодизель – 106
  • на паливо альтернативне – 162 євро за 1000 літрів.

Южаніна додала, що на деяких АЗС ціни на бензин вже зросли до 59 гривень за літр.

“Чи варто говорити, що підвищення вартості пального тягне за собою зростання цін практично на все. Чи варто акцентувати на тому, що за відсутності електроенергії (про що сьогодні попереджають всі радники ОП) , що очікується через загрозу подальшого пошкодження енергосистеми вже восени, проблем для населення стане все більше. Ціна на заправку генераторів буде непосильною, на жаль”, – наголосила Ніна Южаніна.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.