Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно

Джерело: Reuters

У середу, 2 липня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.

Порт через річку від Румунії, що є членом НАТО, служив основним альтернативним маршрутом для експорту зерна з України.

Ціни на пшеницю в Чикаго підскочили на 4% одразу після атаки і зросли приблизно на 2,5% пізніше вранці. 

Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк зазначила:

“Будинки. Порти. Зернові силоси. Історичні будівлі. Чоловіки. Жінки. Діти. Цілодобово. Посилення російських ударів по Кривому Рогу, Харкову, Києву, Херсону ще раз дають зрозуміти, що Росія не прагне миру, не думає про безпеку цивільного населення і не поважає людей у ​​всьому світі, які покладаються на їжу з України”.

Дунайські річкові порти України, такі як Ізмаїл, забезпечували близько чверті експорту зерна до того, як Росія вийшла з Чорноморської угоди, і з того часу вони стали основним маршрутом, що залишився.

У неділю, 30 липня українські ЗМІ повідомили, що кілька іноземних вантажних кораблів прибули безпосередньо до Ізмаїла з Чорного моря, вперше після закінчення терміну дії зернової угоди.

За словами аналітиків, у вівторок, 1 серпня, в результаті розриву угоди в середині липня експорт зерна з України за місяць знизився на 40% порівняно з червнем.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.