Світові ціни на зерно можуть зрости до 15% через призупинення Чорноморської угоди

Джерело: Bloomberg

Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.

Таким прогнозом поділились у Міжнародному валютному фонді.

“Цілком очевидно, що Чорноморська зернова ініціатива відіграла важливу роль у тому, щоб забезпечити достатню пропозицію зерна у світі минулого року. Ті самі механізми працюють у зворотному напрямку, і це, ймовірно, спричинить тиск на підвищення цін на продукти харчування”, — сказав головний економіст МВФ П’єр-Олів’є Гурінша.

Хоча МВФ все ще оцінює свої прогнози щодо наслідків дій Росії, діапазон зростання цін на зерно на 10%-15% “є розумною оцінкою”, додав він.

Минулого тижня Росія розірвала угоду про експорт зерна в Україну — майже рік після угоди — посиливши невизначеність щодо глобальних поставок продовольства та ескалацію напруженості в регіоні. Цей крок ставить під загрозу ключовий торговельний маршрут з України, одного з провідних у світі вантажників зерна та рослинної олії, якраз перед початком збору наступного врожаю.

На початку тижня ціни на пшеницю та кукурудзу різко зросли після того, як Росія атакувала один із найбільших річкових портів України на Дунаї, підвищивши ризики для останнього великого маршруту експорту зерна України та світової торгівлі продуктами харчування.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.

Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.