Світові ціни на зерно можуть зрости до 15% через призупинення Чорноморської угоди
Джерело: Bloomberg
Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
Таким прогнозом поділились у Міжнародному валютному фонді.
“Цілком очевидно, що Чорноморська зернова ініціатива відіграла важливу роль у тому, щоб забезпечити достатню пропозицію зерна у світі минулого року. Ті самі механізми працюють у зворотному напрямку, і це, ймовірно, спричинить тиск на підвищення цін на продукти харчування”, — сказав головний економіст МВФ П’єр-Олів’є Гурінша.
Хоча МВФ все ще оцінює свої прогнози щодо наслідків дій Росії, діапазон зростання цін на зерно на 10%-15% “є розумною оцінкою”, додав він.
Минулого тижня Росія розірвала угоду про експорт зерна в Україну — майже рік після угоди — посиливши невизначеність щодо глобальних поставок продовольства та ескалацію напруженості в регіоні. Цей крок ставить під загрозу ключовий торговельний маршрут з України, одного з провідних у світі вантажників зерна та рослинної олії, якраз перед початком збору наступного врожаю.
На початку тижня ціни на пшеницю та кукурудзу різко зросли після того, як Росія атакувала один із найбільших річкових портів України на Дунаї, підвищивши ризики для останнього великого маршруту експорту зерна України та світової торгівлі продуктами харчування.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.