Нардепи підтримали збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації
Джерело: Ярослав Железняк
Народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
Відповідний законопроєкт вносить зміни у Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.
Підтримали підвищення штрафів 256 парламентарів.
“Обʼєктивно, всі зміни, які обіцяв комітет внести про помʼякшення – зробили. Багато негативних норм прибрали”, – зауважив Железняк.
Зауважимо, що згідно з прийнятим законопроєктом, запроваджують три режими порушення мобілізації: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.
Розміри штрафів за статтею 210 щодо військового обліку становитимуть:
- у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень;
- у воєнний час або за повторне порушення – від 17 000 до 25 500 гривень.
Відповідно до статті 210-1, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час, загрожуватимуть штрафи:
- громадянам – від 5 100 до 8 500 гривень
- посадовцям та юридичним особам – від 17 000 до 34 000 гривень
За ухилення від мобілізації у воєнний час передбачені штрафи:
- для громадян – від 17 000 до 25 5000 гривень
- для посадовців та юридичних осіб – від 34 000 до 59 000
Внесені зміни наберуть чинності наступного дня після публікації закону.
- 8 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.