Нардепи підтримали збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації
Джерело: Ярослав Железняк
Народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
Відповідний законопроєкт вносить зміни у Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.
Підтримали підвищення штрафів 256 парламентарів.
“Обʼєктивно, всі зміни, які обіцяв комітет внести про помʼякшення – зробили. Багато негативних норм прибрали”, – зауважив Железняк.
Зауважимо, що згідно з прийнятим законопроєктом, запроваджують три режими порушення мобілізації: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.
Розміри штрафів за статтею 210 щодо військового обліку становитимуть:
- у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень;
- у воєнний час або за повторне порушення – від 17 000 до 25 500 гривень.
Відповідно до статті 210-1, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час, загрожуватимуть штрафи:
- громадянам – від 5 100 до 8 500 гривень
- посадовцям та юридичним особам – від 17 000 до 34 000 гривень
За ухилення від мобілізації у воєнний час передбачені штрафи:
- для громадян – від 17 000 до 25 5000 гривень
- для посадовців та юридичних осіб – від 34 000 до 59 000
Внесені зміни наберуть чинності наступного дня після публікації закону.
- 8 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.